اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرنگاهی به فعالیت‌های بانک مشهور حوزه قرض‌الحسنه کشور در گلستان به مناسبت نخستین سالروز ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه

مهر ما در دل تاریخ سبز شد
بانک قرض الحسنه مهر ایران نخستین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور است که بارویکرد بانکداری اسلامی در بستر قرض الحسنه با اعطای وامهای قرض الحسنه در حوزه های مختلف حرکت می کند.

بانک قرض الحسنه مهر ایران نخستین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور است که بارویکرد  بانکداری اسلامی  در بستر قرض الحسنه با اعطای وامهای قرض الحسنه درحوزه های اشتغال و کارآفرینی، معیشت، ازدواج، درمان و حمایت از مددجویان سازمان های حمایتیدر راستای بهبود وضعیت  اقتصاد ی اقشار مختلف جامعه حرکت می کند.

-بانک قرض الحسنه مهرایران فاقد دارایی های مازاد و هرگونه فعالیت تجاری و بنگاه داری است و از نظر سرمایه یکی از بانک‌های برتر کشور به شمار می آید که ساختار بسیار منسجمی داشته و توانسته است از محل کارمزد عملیاتی و بانکداری الکترونیک سود آور باشد.

-این بانکطی 13 سال فعالیت خوددر حوزه ارائه خدمات قرض الحسنه و پرداخت  تسهیلات  ارزان قیمت به آحاد جامعه توانسته است با جلب اعتماد و استقبال مردمنزدیک به 10 میلیون نفر مشتریجذب نماید که از این تعدادنزدیک به 8 میلیون نفراز تسهیلات قرض الحسنه بانک بهره مند شده اند.

-تلاش برای توانمندسازی نیازمندان جامعه از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با هدف بهبود معیشت، تامین مایحتاج ضروری، مقابله با آسیب های اجتماعی و ایجاد رونق اقتصادی از جمله برنامه های ترسیمی بانک در سالهای اخیر بوده است که در پی عملکرد موفق بانک در این مسیر پس از درخشش های ملی و خوشنامی در جامعه،موفق به کسب ۲ افتخار بزرگ و ارزشمند در سطح جهانینیز شده است.

-در همین راستا، منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران از مبلغ 61 هزار و 342 میلیارد ریال در سال 95 به مبلغ 440 هزار میلیارد ریال در 30 دی ماه سال 99 افزایش یافته و توانسته است از طریق طراحی و اجرای طرح های متنوع تسهیلات قرض الحسنه وجلب اعتماد هموطنان و استقبال آحاد جامعه از این طرح ها، حدود 700 درصد رشد منابع داشته باشد.

شایان ذکر است که بانک قرض الحسنه مهر ایراندر حالی که 5 درصد منابع قرض الحسنه بانک های کشور را در اختیار دارد، توانسته است 25 درصد کل تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده در کشوررا اجرایی کند.

شاخص های عملکردی

مانده منابع بانک تا 30 دی 1399 مبلغ 440 هزار میلیارد ریال است که نسبت به پایان سال گذشته 48 درصد رشد داشته است.این منابع نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 70 درصد رشد داشته است.

2-مانده تسهیلات اعطایی:در 13 سال گذشتهبیش از10میلیون مشتریجذب بانک شده‌اند وبالغ بر8میلیون نفر آنهااز تسهیلات قرض الحسنه بانک استفاده نموده‌اند؛ از این تعداد،نزدیک به 6 میلیون فقره معادل 75 درصد، مربوط بهسال های 1396 تا 10 ماهه ابتدای سال 1399بوده است.

مطالبات:در حالی که تعداد و مبلغ تسهیلات پرداخت شده از سوي اين بانک در طول ۴ سال گذشته افزايش چشمگيري داشته اما نسبت مطالبات آن بهزير يك درصد كاهشپيدا كرده است.

شاخص های عملکردی استان گلستان

این استان هم اکنون بیش از 150.000 نفر مشتری دارد.در حال حاضر مانده منابع استان مبلغ7.841.000میلیون ریال است که نسبت به پایان سال گذشته 56 درصد رشد داشته است.

مسئولیت اجتماعی:

بانک قرض الحسنه مهر ایران با چشم انداز"تلاش برای توسعه رفاه اجتماعی و دستیابی به جامعه توسعه يافته"برنامه های مسئولیت اجتماعی گسترده ای را در دستور کار خود قرار داده است که بخشی از آن به شرح زیر است:

توسعه فناوری‌های نوین بانکی و ابزارهای الکترونیکی

مهاجرت از بانکداری الکترونیک برای تحقق بانکداری دیجیتال و بانکداری هوشمند

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای برنامه های توسعه بانکداری دیجیتال باهدف تحقق اقتصاد هوشمند گام برداشته است.اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این راستا بدین شرح است:

حضور موفق در عرصه بین الملل:

به دنبالبررسی شاخص های عملکردی بانک قرض الحسنه مهر ایران از سوی مراجع و نهادهای بین المللی، این بانک مفتخر به کسب دو موفقیت بین المللی گردید.

1-کسب رتبه برتر موسسات كاملا اسلامي دنيا در سال های 2018 و 2019:

  • مرجع انتخاب کننده:نشریه بین‌المللی بنکر به عنوان یکی از معتبرترین مراجع علمی علوم بانکی در دنیا

این نشریه معتبر بین‌المللی ساختار موسسات کاملا اسلامی و موسسات با باجه هاي اسلامي را مورد بررسي قرار داده است که بر اساس آن بانک قرض الحسنه مهرايران در سال 2018 به عنوان بانک كاملا اسلامي با ۶۱.۱ درصد رشد و ۳ هزار و ۸۷۸ ميليون دلار دارايي منطبق بر شريعت،در رتبه اول بانك هاي ايران و رتبه سوم موسسات كاملا اسلامي دنيا قرار دارد.این بانک در سال 2019 نیز جز 10 بانک برتر کاملا اسلامی دیا معرفی شده است.

 

2-دریافت جایزه«نخبه اقتصادی جهان اسلام»

  • مرجع انتخاب کننده:مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری اسلامی(OIC).

سازمان همکاری اسلامی (OIC)جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دلیل تلاش‌های قابل توجه در ترویج بانکداری اسلامی، حمایت از توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغالزایی و کارآفرینی به مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا نمود.

 

3-شرکت در«جایزه بانک توسعه اسلامی در سال میلادی 2021»

بانک قرض الحسنه مهر ایران امسال نیز در بخش«ارائه راه حل های نوآورانه برای دستیابی به توسعه پایدار با هدایت اصول اقتصادی»جایزه بانک توسعه اسلامی در سال میلادی 2021 با معرفی دو طرح تسهیلاتی«کالا کارت»و«همیاران مهر»شرکت نموده است.


http://www.caspiankhabar.com/91664تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96