اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل بنیاد مسکن گلستان:

۳۰۰ هکتار زمین برای طرح ملی مسکن روستایی در گلستان تامین شد
مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از تأمین ۳۰۰ هکتار زمین برای طرح ملی مسکن روستایی در استان خبرداد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر، سید محمد حسینی صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد:در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گلستان در طول چهار سال تعداد ۹۴ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای گلستان احداث می‌شود که از این تعداد ۲۸ هزار واحد مسکونی در روستاها است.

مدیرکل  بنیاد مسکن  گلستان توضیح داد که این نهاد، متولی ساخت مسکن از صفر تا صد در روستاها بوده و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت هم در صورت تامین زمین و معرفی متقاضیان، ساخت مسکن را عهده دار خواهد بود.

وی ادامه داد:در راستای تامین زمین از طریق مازاد اراضی دستگاه‌های اجرایی اقدامات خوبی رخ داده و در حال حاضر در ۶۰۰ روستای گلستان اراضی مازاد، شناسایی و در ۱۰۰ روستا در قالب ۳۰۰ هکتار از این اراضی تعیین تکلیف و در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفتند.

حسینی گفت:بیش از ۱۷ هزار متقاضی روستایی از طریق سامانه، تقاضای مسکن خود را ثبت کرده که از این تعداد بیش از ۹ هزار متقاضی مراجعه و از طریق نظام فنی روستایی نقشه‌های ساختمانی آنها صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان عنوان کرد:تاکنون ۶ هزار و ۲۰۰ متقاضی با بانک‌های عامل قرارداد منعقد و  تسهیلات  ۱۰۰ میلیون تومانی خود را دریافت کردند.

وی با اشاره به روند خوب اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای گلستان بیان کرد:بیش از پنج هزار واحد مسکن روستایی در مرحله پی کنی، بیش از چهار هزار و ۷۵۰ واحد در مرحله فونداسیون، تعداد سه هزار و ۹۵۰ واحد در مرحله اجرای ستون، تعداد سه هزار و ۸۰۰ واحد در مرحله سقف و دو هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی در مرحله سفت کاری و دیوارچینی هستند.


http://www.caspiankhabar.com/93499تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96