اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: خرید تضمینی محصولات کشاورزی در اولویت دولت و مجلس قرار گرفت
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: خریداری تضمینی محصولات کشاورزی به نفع تولیدکننده، مصرف کننده و آینده کشور است و با دنبال کردن این مسیر به تولیدات مطلوب دست پیدا خواهیم کرد.

به گزارش کاسپین خبر  به نقل از تسنیم ، محمد جواد عسکری شامگاه جمعه در حاشیه بازدیداز شرکت زنجیره ای مرغ تخم گذار کاسپین طلایی چیکا درگنبدکاووس اظهارداشت:خریداری تضمینی محصولات  کشاورزی  به نفع تولیدکننده، مصرف کننده و آینده کشور است و با دنبال کردن این مسیر به تولیدات مطلوب دست پیدا خواهیم کرد.

وی اظهار کرد:نگاه و رویکرد این کمیسیون قیمت و خرید تضمینی محصولات دانه‌های روغنی کلزا، سویا، آفتابگردان، گلرنگ و پنبه است که پیرو آن اقدامات خوبی در استان گلستان آغاز شده است.

عسکری گفت:اکنون کشور نیازمند دانه‌های روغنی بوده و معادل هزینه‌های مصرفی کل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعتبار به خارج از کشور داده و به جای آن روغن دریافت تصفیه و در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد:حمایت و پشتیبانی همه جانبه از محصولات کشاورزی، تولید کننده و مصرف کننده در کمیته حمایت از بخش کشاورزی تولید به صورت خاص مرغ، تخم مرغ، گوشت، پروتئین سفید و قرمز برای تداوم تولیدات از  دولت  سیزدهم انتظار است.
 

عسکری خاطرنشان کرد:در تولید محصولات کشاورزی با مشکل خشکسالی، تحریم‌ها اتفاقات منطقه جنگ اکراین و روسیه و هم اتفاقات بین‌المللی رو به رو شدیم اما به یقین در بخش تولید با جدیت و قاطعیت با تصویب قوانین از تولیدکننده و مصرف کننده حمایت می‌کنیم.

وی اظهارداشت:در راستای حمایت همه جانبه از بخش تولید نگاه و رویکردمان این بوده که دولت باید تولیدمحور و مصرف محور حرکت کند و هر 2 را حمایت، هدایت و نظارت داشته باشد تا ملت دچار مشکل نشوند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف ارز چهار هزار و 200 تومانی گفت:چاره‌ای جز انجام آن دولت نداشته زیرا این ارز ترجیحی فسادزا بود و باید تعیین تکلیف می‌شد و تولیدکنندگان هم راغب بوده که ارز تک نرخی شود.

کارخانه زنجیره کامل تولید مرغ‌های تخم‌گذار ، مرغ مادر و تخم‌مرغ را در شرکت کاسپین طلایی چیکا در زمینی به مساحت 400 هکتار با سرمایه‌گذاری بالغ بر هشت هزار میلیارد ریال تاسیس شده که با تکمیل آن فرصت اشتغال برای بیش از 700 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شده است.

این زنجیره کامل تولیدی شامل 60 هزار مرغ مادر تخم گذار، 300 هزار قطعه پولت تخم گذار، سه میلیون قطعه مرغ تخم گذار، 900 هزار پرورش پولت تخم‌گذار، صنایع وابسته از قبیل کارخانه خوراک آماده دام، کارخانه جوجه‌کشی، کارخانه بسته بندی، و فراوری تخم‌مرغ را شامل می‌شود.


http://www.caspiankhabar.com/93269تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96