اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرارائه اینترنتی بخشی از خدمات قضایی دادگستری گلستان در روزهای کرونایی
دادگستری گلستان برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا بخشی از خدمات قضایی را اینترنتی ارائه می‌کند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حیدر آسیابی، رئیس کل  دادگستری  گلستان گفت:بیشترین مراجعه مردم به محاکم برای پیگیری پرونده هاست درحالیکه افراد می‌توانند به جای مراجعه حضوری، به نشانی adliran.ir مراجعه و با کد ۱۶ رقمی که هنگام ثبت دادخواست و شکایت به آنان داده شده، روند رسیدگی به پرونده خود را دنبال کنند.

او می گوید:کسانی هم که نام کاربری یا شماره پرونده را فراموش کرده اند می‌توانند تماس بگیرند که البته شماره تماس همه دادگستری‌ها، دادسرا‌ها و شورا‌های حل اختلاف استان نیز در تارنمای دادگستری گلستان به نشانی dadgostari-gs.ir در دسترس است.


آسیابی گفته:برای کاستن از شلوغی و معطلی کمتر مردم در واحد‌های اجرای احکام کیفری و مدنی و واحد‌های اجرای احکام شورا‌های های حل اختلاف نیز، سامانه نوبت دهی راه اندازی شده است تا افراد قبل از حضور در شعبه با مراجعه به نشانی اینترنتی adliran.ir نوبت بگیرند و بر اساس ساعتی که به آنان اعلام می‌شود به واحد اجرای احکام مراجعه کنند تا خطر انتقال کرونا کمتر شود.


رئیس کل دادگستری گلستان گفت:۳۴ دفتر خدمات الکترونیک قضایی هم در همه شهر‌های استان از ۸ صبح تا ۳ عصر فعال است و بیش از ۷۰ خدمت قضایی را به مردم ارائه می‌کند.برای جلوگیری از شلوغی در این دفاتر نیز افراد می‌توانند پیش از مراجعه، از طریق تارنمای adliran.ir نوبت بگیرند.


همه خدمات الکترونیکی ارائه شده در درگاه adliran.ir، از طریق اپلیکیشن عدالت همراه هم در همه گوشی‌ها قابل دانلود، نصب و استفاده است.


او گفت:البته شرط بهره مندی از خدمات اینترنتی قضایی، داشتن حساب ثناست که عضویت در آن به راحتی و از طریق مراجعه به نشانی sana.adliran.ir به صورت غیرحضوری امکان پذیر و از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی هم به صورت حضوری، قابل ثبت نام است.


 شماره تلفن ۱۲۹ هم در طول شبانه روز، پاسخگوی پرسش‌های حقوقی و قضایی مردم است و افراد می‌توانند از مشاوره حقوقی رایگان بهره‌مند شوند.


http://www.caspiankhabar.com/92820تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96