اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر



تعداد جان‌باختگان کرونا در گلستان به ۴۰ نفر رسید
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تعداد جان‌باختگان ناشی از کرونا در این استان از ابتدای زمان شیوع بیماری تاکنون به ۴۰ نفر رسید.

 عبدالرضا فاضل  امروز چهارشنبه اظهار داشت:تاکنون ۲ هزار و ۴۲۲ نفر با ظن ابتلا به  کرونا  در مراکز  درمانی   گلستان  بستری شدند که از این تعداد علاوه بر ۴۰  فوت ی، هزار و ۶۴ نفر همچنان در بیمارستان ها تحت درمان و معالجه هستند و بقیه مرخص شدند.

رییس  دانشگاه علوم پزشکی  گلستان افزود:در نتیجه دریافت آزمایشات ارسالی بیماران مشکوک به کرونا مشخص شد که ابتلای ۲۱۳ گلستانی به این ویروس قطعی است و پاسخ ابتلای ۳۱۱ نفر نیز منفی بود.

وی گفت که جواب آزمایش بقیه بیماران گلستانی بستری مشکوک به کرونا هنوز اعلام نشده است.

هفته گذشته آزمایشگاه تشخیص کرونای گلستان راه اندازی شد که می تواند نتایج آزمایشات را در کمتر از ۲۴ ساعت اعلام کند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، در ستاد استانی پیشگیری از ویروس کرونا شهرهای  گرگان ،  کردکوی  و علی‌آباد کتول در وضعیت بحرانی قرار دارند و ظرفیت بیمارستان‌های استان هم تکمیل است.

ستاد استانی مبارزه با شیوع کرونا گلستان در اطلاعیه‌ای برای پیشگیری از شیوع این ویروس، برای مشاغل مختلف استان از دوشنبه ۱۹ اسفند ماه تا جمعه ۲۳ اسفند محدودیت ساعت کاری مشخص کرد.

ممنوعیت ورود به گلستان، تعطیلی واحدهای اقامتی برای نوروز و ممنوعیت وارد شدن به تفرجگاهها و بوستان‌های عمومی از جمله دیگر تمهیدات برای پیشگیری از شیوع کرونا در این خطه شمالی است./ایرنا


http://www.caspiankhabar.com/9175



تبلیغ کانال تلگرام



مهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96