اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرپسماند بیمارستانی بیماران کرونایی گلستان جداگانه جمع‌آوری می‌شود
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گلستان گفت : پسماند بیمارستان‌های محل بستری و درمان مبتلایان به کرونای این استان به‌صورت جداگانه جمع‌آوری و با نظارت کامل به‌صورت بهداشتی دفن می‌شود.

محسن سمیعی روز چهارشنبه اظهار داشت:این  پسماند ها از نخستین روزه شیوع  کرونا  در استان با مکانیسم جداگانه و بی خطر به سایت زباله آق قلا حمل و پس از بی خطر سازی، آهک پاشی و با پوشش مناسب خاک، به صورت اصولی دفن می‌شود.

وی افزود:با توجه به جمع آوری، حمل و دفن اصولی و کاملا  بهداشت ی زباله های کرونایی، خطری شهروندان  گلستان ی را تهدید نمی کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گلستانی گفت:یکپارچه سازی پسماندهای پزشکی در مراحل جمع آوری، انتقال و حمل مکانیزه زباله های کرونایی و دفع اصولی این پسماندها با سیستم بی خطر سازی اتوکلاو مرکزی و دفن بهداشتی به صورت روزانه انجام می‌شود.

طبق اعلام روز گذشته رییس  دانشگاه علوم پزشکی  گلستان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۱۷۹ نفر رسید.

 عبدالرضا فاضل  اظهار داشت:تاکنون از مجموع ۶۲۰ نمونه آزمایش ارسالی به تهران، پاسخ ۳۵۴ نمونه دریافت شده که بر اساس آن علت مرگ ۳۱ تن ابتلا به بیماری کرونا تشخیص داده شد.

وی بیان کرد:از زمان شیوع این بیماری تاکنون ۲ هزار و ۲۷۲ نفر با ظن ابتلا به کرونا در بیمارستان های گلستان بستری شدند که به جز ۳۱  فوت ی، ۸۷۸ همچنان بستری و تحت درمان بوده و بقیه مرخص شدند./ایرنا


http://www.caspiankhabar.com/9171تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96