اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرشیوع کرونا حضور مردم در تفرجگاه‌های گلستان را ممنوع کرد
استاندار گلستان گفت که با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، حضور مردم روزهای پنج‌شنبه و جمعه (امروز و فردا) در جنگل النگدره، ناهارخواران و دیگر تفرجگاه‌های استان گلستان ممنوع است.

 هادی حق شناس  امروز پنجشنبه در مراسم  درختکاری  در پارک پسماند گرگان اظهار داشت:یکی از مواردی که در مسیر مهار این بیماری باید مورد توجه مردم قرار بگیرد، خودداری از حضور در اجتماعات است که در این راستا علاوه بر منع حضور مردم در تفرجگاه ها، مدارس و مهمانپذیرهای ادارات گلستان نیز حق پذیرش مسافر در ایام نوروز را ندارند.

وی با اشاره به بستری شدن بیش از ۵۰۰ نفر در مراکز درمانی گلستان با ظن ابتلا به  کرونا  گفت:تاکنون ۶۰ درصد این بیماران مرخص شدند که امیدواریم روند بهبود در بقیه بیماران نیز با سرعت ادامه پیدا کند.

 استاندار  گلستان با اشاره به فرا رسیدن هفته  منابع طبیعی  و درختکاری گفت:اساسی ترین راهکار مقابله با آلودگی آب، خاک و هوا در دنیا درختکاری است و همه باید در در زمینه کاشت و نگهداری از درختان همکاری داشته باشند.

حق شناس ادامه داد:بخش کوچکی از  استان  گلستان سرسبز است و این استان نیازمند درختکاری است و باید این موضوع در شهرها و روستاها مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود:درختکاری جلوه ای کم نظیر به تفرجگاه ها، حاشیه جاده ها و سکونتگاه های مردمی می دهد و اگرچه درگیر ویروس کرونا هستیم اما روند زندگی ادامه دارد و باید درختکاری مورد توجه باشد.

مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان نیز به اهمیت درختکاری اشاره کرد و گفت:برنامه های توسعه ای حوزه درختکاری باید به گونه ای باشد که به منابع طبیعی آسیبی وارد نکند و اجرای آن به حفظ و پایداری این مهم منجر شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان نیز در این مراسم گفت:همزمان با هفته درختکاری ۶۵ هزار اصله نهال سرو نقره‌ای، سرو ضربین، صنوبر، اکالیپتوس، ون، داغ داغان و کاچ بروسیاه به طور رایگان میان مردم استان توزیع می شود.

ابوطالب قزل سفلو افزود:از ۱۴ آذر امسال تاکنون و در راستای طرح"نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز"یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نهال در گلستان غرس شد./ایرنا


http://www.caspiankhabar.com/9138تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96