اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمشاهده پلنگ در پارک جنگلی النگدره گرگان/خطری مردم راتهدید نمی‌کند
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان از مشاهده پلنگ در پارک جنگلی النگدره خبر داد و گفت: فقط هشدار داده‌ایم؛ خطری مردم را تهدید نمی‌کند.

به گزارش کاسپین بر به نقل از مهر، محمود شکیبا اظهار کرد:اواسط فروردین ماه سال گذشته نخستین بار یکی از پاراگلایدر سواران گلستان در  هزارپیچ  یک  پلنگ  ماده را به همراه دو توله اش مشاهده کرد و امسال هم پلنگ در پارک جنگلی  النگدره  مشاهده شده است.

وی افزود:ارتفاعات هزارپیچ و پارک جنگلی النگدره جزو زیستگاه‌های این حیوان محسوب می‌شود، حضور پلنگ در این مناطق اتفاق عجیب و نادری نیست.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش  محیط زیست  گلستان ادامه داد:نمی‌توان تشخیص داد پلنگ مشاهده شده در پارک جنگلی النگدره همان پلنگ ماده است که سال گذشته با دو توله اش مشاهده شده یا خیر.

وی با اشاره به اینکه انسان غذای پلنگ نیست، ادامه داد:حضور پلنگ تاکنون برای مردم خطری نداشته چرا که تا زمانی که انسان برای پلنگ مزاحمتی ایجاد نکند این حیوان به کسی حمله نمی‌کند.

وی اضافه کرد:جنگل زیستگاه حیات وحش است و حضور پلنگ در هزارپیچ و یا النگدره عجیب نیست و ماهم نمی‌توانیم مانع حضور وی در زیستگاهش شویم؛ فقط به  شهرداری  اعلام کرده‌ایم به مردم اطلاع‌رسانی کنند تا بیشتر مراقبت کنند که مشکلی پیش نیاد.


http://www.caspiankhabar.com/91076تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96