اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبربندر تجاری "خواجه نفس" با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان گلستان ساخته می‌شود
استاندار گلستان گفت: بندرتجاری خواجه نفس با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال ساخت است که می‌تواند تبدیل به بندری برای واردات چوب و خوراک طیور شود.

به گزارش  کاسپین خبر  از گرگان، هادی حق‌شناس ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان گمرک استان گلستان اظهارداشت:گمرک اینچه برون نه فقط برای گلستان بلکه برای رشد تجارت و اقتصاد کشور مفید است و سرمایه‌گذاری در آن سبب بهبود ترانزیت کالا، توسعه صادرات و واردات و افزایش اشتغال می‌شود.

وی با اشاره به دسترسی جمهوری اسلامی از طریق استان گلستان به کشورهای آسیای میانه گفت:موقعیت جغرافیایی در تجارت به عنوان مزیت نسبی شناخته می‌شود و باید از آن به درستی استفاده کنیم.

 استاندار  گلستان افزود:استفاده از ظرفیت  بخش خصوصی  و کاهش بروکراسی‌های اداری در افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه موثر است.

وی با بیان اینکه گلستان می‌تواند نقش موثری در زمینه توسعه ارتباطات و مبادلات تجاری با منطقه اوراسیا داشته باشد، اظهارداشت:با توجه به پیوستن ایران به بلوک  اقتصادی  اوراسیا و امکان صادرات 500 قلم کالا و واردات 380 قلم کالا با تعرفه صفر و یا حداقل تعرفه، گلستان می‌تواند 92 قلم محصول کشاورزی و دیگر تولیدات و نیازهای خود را از این طریق در واردات و صادرات وارد کند.

حق‌شناس با اشاره به فعال شدن سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندرتجاری خواجه نفس گفت:تلاش ما این است با راه‌اندازی  بندر خواجه نفس  از آن برای واردات چوب و خوراک طیور استفاده کنیم./تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/9014تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96