اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس کل دادگستری گلستان خبرداد

رصدهزینه های تبلیغاتی کاندیداها درگلستان/تبلیغات زودهنگام جرم است
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: به منظور جلوگیری از ورود پول های ناسالم به فضای انتخاباتی، دادستان های سراسر استان هزینه های تبلیغاتی کاندیداها را رصد می کنند.

به گزارش  کاسپین خبر ، هادی هاشمیان پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای پیشگیری از جرایم و تخلفات  انتخابات ی اظهارکرد:به منظور جلوگیری از ورود پول های ناالسم به فضای انتخاباتی، دادستان های سراسر استان هزینه های تبلیغاتی کاندیداها را رصد و در صورت احراز تخلف برای متخلفان پرونده تشکیل خواهند داد.

هاشمیان افزود:همچنین حوزه های قضایی را مکلف کرده ایم تخلفات و جرایم انتخاباتی را به سرعت رسیدگی و به زمان بعد از برگزاری انتخابات موکول نکنند.

وی در ادامه با انتقاد از دعوت برخی افراد مسئله دار برای سخنرانی در مراسم و همایش های استانی از فرمانداران خواست تا بر همایش ها و سخنرانانی که در این مراسم ها حضور دارند بیشتر نظارت کنند.

رئیس کل  دادگستری  گلستان در ادامه گفت:اگر داوطلبان نمایندگی مجلس به معرفی خود اکتفا و از تخریب سایر نامزدها خودداری کنند حتما انتخابات پیش رو، مانند سال های گذشته، سالم، به دور از تنش و با حضور پرشور مردم برگزار خواهد شد.

هاشمیان از مردم هم دعوت کرد تا در کنار دستگاه های نظارتی و قضایی به برگزاری انتخابات سالم کمک کنند و اگر تخلف یا جرمی مشاهده کردند به شماره ۰۹۱۱۱۷۵۶۱۱۴ پیامک کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان هم در این جلسه گفت:با تعیین کمیته ای در دادسرای مرکز استان، علاوه بر جواب استعلام هیئت های اجرایی استان، پاسخ استعلام از دیگر مناطق کشور را هم بلافاصله ارسال کرده ایم.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی با تاکید بر رعایت بی طرفی مسئولان دستگاه های اجرایی و نظارتی خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس هم گفت:تبلیغات زودهنگام و راه انداختن کارناوال از مصادیق جرایم انتخاباتی است و برای متخلفان پرونده تشکیل می شود./مهر


http://www.caspiankhabar.com/8778تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96