اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرهدیه ۱۱.۵ میلیاردی فرمانده کل سپاه برای رفع محرومیت در گلستان
فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: در سفر اخیر سردار سلامی به استان گلستان ۱۱.۵ میلیاردتومان برای رفع محرومیت به این استان اختصاص یافت.

به گزارش کاسپین خبر از گرگان، سردار حسین معروفی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهارداشت:دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورایی و گفتمان مقاومت بود که سبب پیروزی ملت ایران در برابر جبهه کفر شد.

وی افزود:در زمانی که انقلاب اسلامی نوپا و تنها بود بزرگترین ائتلاف جبهه کفر و استکبار علیه ملت ایران شکل گرفت اما ما با تاسی به فرهنگ عاشورا پیروز این میدان شدیم.

فرمانده  سپاه  نینوای استان گفت:گفتمان مقاومت ثابت کرد که نباید در مقابل جبهه باطل کوتاه آمد، مذاکره و سازش کرد.ملت ایران درس هایی که از عاشورا آموخته بودند را در هشت سال دفاع مقدس مشق و تکرار کردند.

وی بیان داشت:امروز به فضل الهی، با مدیریت صحیح امامین انقلاب اسلامی و هوشمندی ملت نجیب ایران پیشرفت های زیادی در زمینه های علمی، پزشکی، دفاعی و غیره کرده است و امروز هم سلاح ها و موشک های هوشمند و هم نیروهای هوشمند و توانمند داریم.

 سردار معروفی  خاطرنشان کرد:فرهنگ مقاومت امروز جواب داده و برای همین است که آمریکایی ها تلاش می کنند به هر طریق ممکن با مسئولان ما مذاکره داشته باشند.گفتمان مقاومت برای ملت ایران عزت و بازدارندگی ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اجرای 633 برنامه در هفته دفاع مقدس امسال گفت:از این تعداد 50 عنوان برنامه به صورت محوری برگزار خواهد شد.شروع برنامه های هفته دفاع مقدس در استان رژه نیروهای مسلح استان در 31 شهریورماه در میدان بسیج گرگان است.همچنین در این هفته تیم های بهداشتی و درمانی در قالب طرح شهید رهنمون به مردم شهرستان های گمیشان،  بندرترکمن ،  کردکوی  و  گالیکش  خدمات می دهند.همچنین در این روزها 2 بیمارستان صحرایی با محوریت خدمات دندانپزشکی در استان برپا خواهدشد.

 فرمانده سپاه نینوای استان ادامه داد:نواختن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس استان، برگزاری مراسم روز سرباز، برگزاری 70 یادواره شهید، همایش رهروان زینبی، اجرای نمایش رزمی فرهنگی مقاومت و ایستادگی و بازسازی عملیات شکست حصرآبادان، همایش پرچمداران جنگ نرم و غیره از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.

هدیه 11.5 میلیاردتومانی فرمانده کل سپاه به گلستانی‌ها

سردار معروفی در ادامه با اشاره به سفر اخیر فرمانده کل سپاه به استان گفت:مدتی قبل اعتباری از سوی  سردار سلامی  به استان اختصاص پیدا کرد که برای بازسازی 500 واحدمسکونی در مناطق  سیل  زده استان هزینه شد.در سفر اخیر نیز 11.5 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های  بسیج سازندگی ، طرح شهید شوشتری و پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی به استان اختصاص داده شد.

وی تاکید کرد:به مردم استان قول می‌دهیم با بکارگیری توان بسیج سازندگی و گروه های جهادی با این پول به اندازه 20میلیارد تومان پروژه اجرا خواهیم کرد.علاوه براین برای بازسازی بخشی از واحدهای مسکونی سیل زدگان گمیشان نیز یک میلیارد تومان به صورت خاص به این کار اختصاص یافته است./تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/8344تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96