اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرشهردار گرگان در جلسه نیمه تمام شورای شهر گرگان:

۱۲ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی شهر گرگان افزوده می‎شود
شهردار گرگان با اشاره به فرسوده بودن ناوگان عمومی شهر گرگان گفت: ۱۲ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی شهر گرگان افزوده می‎شود.

 شهردار گرگان  با اشاره به فرسوده بودن ناوگان عمومی شهر گرگان گفت:۱۲ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی شهر گرگان افزوده می‎شود.

به گزارشکاسپین خبر،  حسین صادقلو  در سیصدو هفتاده دومین  جلسه علنی شورای اسلامی شهر گرگان  اظهار داشت:12 دستگاه اتوبوس سهمیه برای شهر گرگان در نظر گرفته شده که 50 درصد هزینه آن را باید نقدی و 50 درصد به صورت اقساط پرداخت کنیم.

صادقلو تصریح کرد:قیمت هر دستگاه اتوبوس 670 میلیون تومان تخمین زده می‎شود که ممکن است قیمت آن بیش از این باشد.

وی گفت:8 دستگاه اتوبوس فرسوده در شهرداری گرگان برای مزایده وجود دارد که از رده ناوگان حمل و نقل درون شهری خارج می‎شود.

وی به پارکینگ‎های رستوران‎های سه‎راهی زنگیان تا میدان مفتح اشاره کرد و گفت:اگر رستوران‎داران فکر می‎کنند معابر پارکینگ عمومی آنها است اشتباه می‎کنند، آن‌قدر ملک نداریم که رستوران‌داران آن را پارکینگ شخصی کنند.

شهردار گرگان افزود:ما معبری از رستوران را کم نمی‎کنیم و این معبر 10 متری که سرتاسر آن است با معبری که تا سه‎راهی زنگیان رفته بود و با توجه به اینکه انتهای پل مفتح را ساختیم این معبر که پارکینگ عمومی بود باز خواهد شد و می‎توانند در کنار معبر، ماشین پارک کنند.

صادقلو افزود:این طرح جامع شهر گرگان است و از ابتدای خیابان انقلاب تاکنون بوده و قسمت‎هایی از آن اجرا شده و قسمت‎هایی از آن باقی مانده بود که در حال اجرا است.

وی یادآور شد:از پیاده‎روها و کندرو مصوب میلی‎متری کم نخواهد شد و اگر رستوران‌داران فکر می‎کنند معابر پارکینگ عمومی آنها است اشتباه می‎کنند.

شهردار گرگان گفت:شهردار سابق تخلف قانونی انجام داده که به رستوران‎داران اجازه دادند که از این معبر به عنوان پارکینگ شخصی استفاده کنند.

صادقلو افزود:این طرح مصوبه شورای ترافیک استان را دارد و راهور با اجرای این پروژه مخالفت نکرد و راهنمایی و رانندکی با اصلاحاتی با انجام میدان که ارتباطی با این مسیر ندارد بحث‎دارد.

وی افزود:نامه شهردار سابق و پلیس راهور موجود است و براساس مصوبه قانونی این طرح انجام می‎شود و شهرداری به علت اینکه کار را به صورت قانونی انجام می‎دهد آن را به تعویق نمی‎اندازد.

علی کلاتی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان هم دراین‌باره گفت:8 رستوران در آن مکان قرار دارد و با اجرای این طرح تعدادی از افراد بیکار می‎شود و این افراد دیداری با معاون هماهنگی امور عمرانی استان و دادستان گلستان داشتند و براساس گفته آنها قرار است که همکاری با این رستوران‎ها انجام شود.

وی تصریح کرد:این افراد امروز مقابل فرمانداری تجمع داشتند و به احتمال زیاد در روزهای آینده تجمعی نیز در مقابل شهرداری داشته باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان یادار شد:از طرفی رستوران‎داران بیان کردند که از سوی راهور نامه‎ای ارائه شده که اجرای این طرح توجیه فنی ندارد و آنها نیز می‎گویند نامه مکتوبی دارند که از نظر فنی این طرح را رد کرده و گفتند در شورای ترافیک بحث شود.

پرداخت خسارت ، فروش مزایده 8 دستگاه اتوبس، دریافت بهای حمل زباله از شهروندان از موضوعاتی بود که امروز در شورای اسلامی شهر گرگان مطرح شد.

سیصدو هفتاده دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر گرگان بدون حضور قدس مفیدی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان و با ریاست مهران فدویی برگزار شد و خانم فائزه عبدالهی و آقای صفرعلی پایین محلی نیز غایبان این جلسه شورای اسلامی شهر گرگان بودند.

این جلسه شورای شهر گرگان به علت خروج خانم زهرا نورا در ابتدای جلسه از صحن شورای اسلامی شهر کرگان، به 9 عضو کاهش یافت و در کمتر از یک ساعت و با خروج ابراهیم جرجانی از رسمیت افتاد و نیمه تمام ماند./تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/6605تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96