اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرفرماندار گرگان تاکید کرد؛

برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیر مجاز/ کوتاهی غیرقابل پذیرش است
فرماندار گرگان بر شناسایی و برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد و کوتاهی دستگاه ها در ارائه گزارش تخلفات در این حوزه را غیرقابل پذیرش دانست.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر، عیسی پایین‌محلی در جلسه شورای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان گرگان با تاکید بر فعال‌تر شدن پلیس انفال اظهار کرد:پلیس انفال از سال ۹۹ شکل گرفته و از دی ماه سال گذشته نیز ایست و بازرسی پلیس در جاده ناهارخوران مستقر شده که به گواه آمار دستگاه‌های اجرایی و قضائی با این اقدامات ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز به شدت کاهش یافته است.

 فرماندار  گرگان افزود:مجوزی از سوی دهیاری روستای زیارت برای حمل محدود مصالح برای ساخت و سازهایی که در داخل بافت روستا انجام می‌شود، داده شد اما مشاهده شده که این مصالح برای ساخت و سازها در خارج از بافت روستا استفاده شده که باید با این گونه تخلفات هم برخورد کرد.

وی با بیان اینکه سامانه مانیتورینگ  منابع طبیعی  یک ظرفیت در امر پیشگیری و اقدام فوری در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز است، ادامه داد:با توجه به اینکه محیط زیست دستگاه متولی در برخورد با ساخت و سازها و دست‌اندازی به عرصه‌های ملی در روستای زیارت است، می‌تواند با هماهنگی منابع طبیعی از سیستم مانیتورینگ برای پایش منطقه استفاده کند.

فرماندار گرگان تاکید کرد:دستگاه‌های متولی موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان هرگونه تخلف و دست اندازی به عرصه‌های ملی، تغییر کاربری‌های غیرمجاز و ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه را به مراجع قضائی گزارش کنند و هیچ کوتاهی و کم‌کاری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

وی خاطرنشان کرد:نباید بگذاریم که جرمی اتفاق بیفتد برای همین به امر پیشگیری باید توجه ویژه‌ای داشته باشیم که اصل آن نظارت است‌.مدیران دستگاه‌های متولی باید به صورت مستمر گشت‌های نظارتی خود را در مناطق در معرض خطر از جمله زیارت داشته باشند.

پایین‌محلی گفت:با توجه به اینکه جلوی ساخت و سازها در زیارت گرفته شده این پدیده را در برخی دیگر از روستاهای بالادست شاهد هستیم که لازم است آسیب شناسی جدی در این باره انجام شود در غیر این صورت ما با زیارت‌های دیگر مواجه خواهیم شد.


http://www.caspiankhabar.com/93345تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96