اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس علوم پزشکی گلستان:

طرح شهید سلیمانی در گلستان اجرا می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که طرح شهید سلیمانی در راستای مقابله با کرونا استان آغاز می شود، گفت: نقشه محلات آماده شده و به همه فرمانداران ابلاغ شده است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  عبدالرضا فاضل  بعدازظهر شنبه در جلسه استانی مقابله و پیشگیری از  کرونا  اظهار کرد:چهار شهر کلاله، آق قلا، بندرترکمن و گرگان در وضعیت قرمز، رامیان در مرحله زرد و بقیه شهرستان‌ها نارنجی هستند.

وی افزود:هم اکنون ۴۹۹ بیمار در سطح بیمارستان‌های استان بستری بوده و ۱۰۰ بیمار در آی سی یو و ۵۳ بیمار هم به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

رئیس  دانشگاه علوم پزشکی  گلستان گفت:طرح شهید سلیمانی در استان در راستای مقابله کرونا اجرا شده که شامل غربالگری بیماران، آموزش به خانواده‌ها، بیماریابی و پیگیری وضعیت بیماران است.

فاضل با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از دوم آذر در استان گلستان آغاز می‌شود، ادامه داد:نقشه محلات آماده و به همه فرمانداران ابلاغ شده است.

وی یادآور شد:این طرح با محوریت پایگاه‌های بسیج محلات و مراکز  بهداشت  و به صورت هدفمند بر اساس سامانه‌های بیماریابی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:برگزاری مسابقه اسب دوانی به مدت دو هفته در استان ممنوع است.

وی بیان کرد:آزمایشگاه پی سی آر با سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتبار سه میلیارد تومان در حال راه اندازی است و برای تسریع در اجرای آن به مصوبه ستاد نیاز دارد.


http://www.caspiankhabar.com/91370تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96