اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرهشدار دامپزشکی گلستان در خصوص احتمال شیوع بیماری تب سه روزه گاوی
سرپرست دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی گلستان در خصوص احتمال شیوع بیماری تب سه روزه گاوی هشدار داد و گفت: این بیماری یک بیماری ویروسی نادر بوده که مشترک بین انسان و حیوان نیست و به راحتی به درمان پاسخ می‌دهد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حنفی سرپرست دفتر بهداشت و مدیریت  بیماری ‌های  دام ی اداره کل  دامپزشکی  استان گلستان گفت:در حال حاضر احتمال وقوع، بروز و شیوع بیماری ویروسی تب ۳ روزه گاوی وجود دارد و مناسب‌ترین راهکار برای به حداقل رساندن ضایعات و خسارات اقتصادی ناشی از بروز این بیماری، تشخیص سریع مبتلایان و درمان مناسب بیماری است.

او ادامه داد:دامداران در صورت مشاهده علائمی مانند کاهش تولید شیر و وزن دام همراه با تب ناگهانی، لنگ زدن، عدم تعادل در راه رفتن، بی‌اشتهایی، ریزش اشک، ترشحات بزاق و بینی، درد و خشکی مفاصل و سفتی شدید عضلات به درمانگاه‌های دامپزشکی مراجعه کنند.

حنفی، سمپاشی اماکن دامی علیه حشرات را یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه اعلام کرد و گفت:با توجه به فصل گرما و ازدیاد فعالیت پشه‌ها و بندپایان به عنوان ناقلان اصلی این بیماری، دامداران توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی را جدی بگیرند.

این مقام مسئول افزود:دامداران نسبت به سمپاشی بدن دام‌ها و جایگاه‌های نگهداری دام در اولین فرصت اقدام کنند.

او دیگر علائم این بیماری را افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب، برشمرد و افزود:ممکن است در دام یبوست یا اسهال نیز دیده شود که بعد از فروکش کردن تب سه روزه، دام شروع به غذاخوردن کرده و نشخوار می‌کند، اما لنگ زدن و ضعف ممکن است دو تا سه روز باقی مانده و زمین گیری هم شاید تا چند روز ادامه یابد.


http://www.caspiankhabar.com/91034تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96