اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرفرماندار کردکوی خبرداد

پایان عملیات جستجوی عمومی«سها»/ تورگردشگری دردستگاه قضاپاسخگوباشد
فرماندار کردکوی از پایان عملیات جستجوی «سها رضانژاد» خبرداد و گفت: تور گردشگری در دستگاه قضا پاسخگو باشد.

به گزارش کاسپین خبر به نقل از مهر، ابراهیم قدمنان  اظهاکرد:جلسه ستاد  مدیریت بحران  شهرستان  کردکوی  در خصوص آخرین تصمیم گیری برای عملیات جستجوی«سها رضانژاد»تشکیل شد.

وی افزود:در این جلسه پایان عملیات عمومی جستجوی کوهنورد گمشده در  جهان نما  اعلام شد اما این به معنای پایان مأموریت نیست.

قدمنان ادامه داد:به دلیل اینکه ممکن بود عده ای خودسرانه برای جستجو به منطقه وارد شود و سوءاستفاده هایی شود از این تاریخ(شنبه)به بعد کسی بدون مجوز ستاد بحران شهرستان اجازه جستجو را ندارد.

وی بیان کرد:اگر کسی قصد ورود به منطقه را دارد ابتدا باید از ستاد مدیریت بحران مجوز گرفته و سپس با مدیریت هلال احمر، نیروی انتظامی، منابع طبیعی و محیط زیست کار خود را انجام دهد.

قدمنان با بیان اینکه اکثر نقاط احتمالی توسط نیروهای امدادی جستجو شده است، گفت:دو نقطه از قلم افتاده که بزودی اکیپی برای این کار آماده و به محل مورد نظر اعزام می شوند و از سگ های تجسس و کوهنوردان و نیروهای دیگر استفاده خواهد شد.

 فرماندار  کردکوی اضافه کرد:اگر در این دو نقطه کوهنورد  مفقود  شده پیدا نشد، پایان عملیات را اعلام کرده و گزینه های دیگری که در دستور کار نیروهای انتظامی، امنیتی و غیره است را ادامه می دهیم.

وی بیان کرد:تور مورد نظر که سها رضانژاد با آن به منطقه سفر کرده مجرم است و حق آمدن به جهان نما را نداشته بنابراین هم شرکتی که مجوز داده و هم شرکت کنندگان در آن باید پاسخگو باشند.

گفتنی است روز جمعه(۲۰ تیرماه)گمشدگی«سها رضانژاد»دختر ۲۷ ساله در ارتفاعات جهان نمای کردکوی به نیروهای امدادی و انتظامی گزارش شد.

این دختر همراه گروه گردشگری به گلستان سفر کرده بود که از صبح جمعه مفقود شده و همه امکانات از جمله خودروی آفرود، پهپاد و غیره برای یافتن وی بسیج شده اند.

این گروه در ارتفاعات کردکوی کمپ داشته که این بانوی بعد از خروج از چادر دیگر برنگشته است.


http://www.caspiankhabar.com/90955تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96