اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرتصمیم فدراسیون بسکتبال تغییر نمی‌کند؛ لیگ برتر بدون معرفی قهرمان و نماینده در آسیا ناتمام ماند
رئیس فدراسیون بسکتبال اعلام کرد تصمیم فدراسیون مبنی بر ناتمام ماندن لیگ برتر بدون معرفی قهرمان و نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا تغییر نخواهد کرد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، رامین طباطبایی بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان استان گلستان و شهرستان  گرگان  در مورد اعتراض تیم  بسکتبال   شهرداری  گرگان به ناتمام ماندن  لیگ برتر  بدون معرفی قهرمان و نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا اظهار داشت:تصمیم فدراسیون بسکتبال در مورد ناتمام ماندن لیگ برتر مانند سایر کشورها و در زمان بحران بوده است.

وی افزود:هفت تیم دیگر هم راهی مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال شده‌اند و شهرداری گرگان با وجود صدرنشینی مقابل تیم‌های قدرتمند با اختلاف کم پیروز شده و با تیم دوم جدول دو امتیاز اختلاف دارد.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد:جدول مرحله مقدماتی نمی‌تواند ملاک ما برای تعیین قهرمان فصل باشد زیرا نفت آبادان فصل گذشته در مرحله مقدماتی چهارم شد اما با برگزاری پلی آف عنوان قهرمانی را به دست آورد.

وی اضافه کرد:سعی ما این بوده که تصمیم منصفانه‌ای بگیریم زیرا تصمیم ما برای همه بسکتبال کشور است و نباید یک طرفه قضاوت کنیم، در دستور جلسه اسفندماه مقرر شد اگر تا 25 فروردین لیگ برتر ادامه پیدا نکند فدراسیون بسکتبال نسبت به تعطیلی لیگ اقدام خواهد کرد و تمام باشگاه‌ها هم این دستور را امضا کرده‌اند.

رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه واضح است نمی‌توانستیم قهرمان لیگ برتر را اعلام کنیم، گفت:در این تصمیم‌گیری نظر تمام تیم‌ها را لحاظ کردیم و اگر تیم شهرداری گرگان را قهرمان اعلام کنیم طبق آئین‌نامه باید این تیم را به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا اعلام می‌کردیم.

طباطبایی افزود:قهرمان لیگ برتر مدعیان زیادی داشت زیرا رقابت‌های پلی‌آف باید برگزار می‌شد تا قهرمان فصل مشخص شود، نمی‌توانیم بسکتبال را وارد مناقشه و تنش کنیم و به عنوان متولی بسکتبال باید تصمیم مدیریتی بگیریم.

وی ادامه داد:اگر شهرداری گرگان را قهرمان لیگ برتر بسکتبال اعلام کنیم باید پاسخ بدهیم که بدون اتمام لیگ به استناد کدام آئین‌نامه این تصمیم را گرفته‌ایم.

طباطبایی تصریح کرد:ما رتبه‌بندی مرحله مقدماتی را قبول داریم و دلیل آن تعیین تکلیف قرارداد بازیکنان و رفع مشکلات آنها با باشگاه‌ها است، تصمیم فدراسیون بسکتبال بر اساس ضوابط و آئین‌نامه بوده و تمام تیم‌ها غیر از شهرداری گرگان از این تصمیم فدراسیون حمایت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد:شهرداری گرگان چه ضمانتی می‌داد که قهرمان لیگ برتر شود؟ فصل گذشته هم شهرداری گرگان در مرحله مقدماتی سوم شد اما در نهایت به فینال لیگ برتر راه یافت.


http://www.caspiankhabar.com/90867تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96