اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمعاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

میزان پذیرش بیماران کرونایی در گلستان ۲ برابر ترخیص شده است
معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: هم اکنون میزان پذیرش بیماران کرونایی در گلستان دو برابر ترخیص است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، سراج الدین عارف نیا اظهارکرد:عدم رعایت موارد  بهداشت ی، برگزاری عروسی ها و عزا در مناطق ترکمن نشین، حذف قواعد بهداشتی و برگشت به روال عادی عامل افزایش شیوع  کرونا  در گلستان شده است.

وی افزود:ترس مردم نسبت به کرونا کاهش یافته و فرهنگ کرونایی هنوز جا نیفتاده است لذا نقش رسانه‌ها، علما و بهداشت باید پررنگ تر شود.

عارف نیا بیان کرد:هم اکنون مشکل بزرگ ما خوگرفتن مردم با این بیماری است، حساسیت های اولیه از بین رفته و دوباره مانند اسفند ماه، بنر، بلندگوها، صداوسیما و غیره هشدار می دهند اما تاثیر آن را نسبت به دوره اول کمتر می بینیم.

وی گفت:بار بستری  استان  تحت تأثیر قرار گرفته و اگر این روند ادامه داشته باشد مجبور خواهیم بود محدودیت‌ها را دوباره اعمال کنیم مگر اینکه مردم رعایت کرده و روند شیوع کند شود.

عارف نیا با بیان اینکه تعطیلی مغازه‌ها و پاساژها و غیره تبعات اقتصادی و اجتماعی دارد، ادامه داد:علی رغم هشدارها مردم همچنان پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند هرچند که در مناطق با وضعیت قرمز محدودیت‌ها مانند عدم برگزاری نماز جمعه، بسته بودن پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، ممانعت از برگزاری مراسم عروسی و عزا و غیره دوباره اعمال شده است.

وی تاکید کرد:هر رفتار و کم‌کاری مردم روی بیمارستان‌ها تاثیر می‌گذارد و باید مردم دوباره کمپین«در خانه بمانیم»را راه‌اندازی کرده و آن را اجرا کنند.

عارف نیا بیان کرد:ظرفیت بیمارستان‌ها محدود است و اگر شرایط بیماری با همین روند پیش برود از هفته بعد دچار چالش خواهیم شد.

معاون  دانشگاه علوم پزشکی  گلستان گفت:اکنون میزان پذیرش بیمارستان‌ها دو برابر ترخیص است و امیدواریم تا پنج روز توازن ایجاد شود.


http://www.caspiankhabar.com/90815تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96