اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرپایان زد و بند در یکی از دفاتر اسناد رسمی گرگان/ تشکیل پرونده برای ۶ کارمند ثبت اسناد و املاک
رئیس کل دادگستری گلستان از تشکیل پرونده برای یکی از دفاتر اسناد رسمی گرگان خبر داد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از  دادگستری  استان،  هادی هاشمیان  گفت:بازرسی ها از دفاتر اسناد رسمی مشخص کرد یکی از دفاتر اسناد رسمی  گرگان  نزدیک به 2 میلیارد تومان هزینه های مربوط به  مالیات  نقل و انتقال ، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه الکترونیک اسناد را به حساب های دولتی واریز نکرده است.

وی افزود:با دریافت این گزارش ، پرونده این تخلف به شعبه دادیاری گرگان ارجاع و ادامه تحقیقات برای 8 نفر پرونده تخلف تشکیل شد.

هاشمیان ادامه داد:پرونده سردفتر و دفتریار این دفتر به اتهام تحصیل مال نامشروع و خیانت در امانت و 6 نفر کارمند اداره  ثبت اسناد و املاک  هم به اتهام گزارش خلاف واقع و اهمال در انجام وظیفه منجر به تضییع اموال دولتی در حال رسیدگیست.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:خوشبختانه با پیگیری قاضی پرونده همه وجوه تضییع شده به بیت المال بازگشت.

وی با تاکید بر این رویکرد ما در مبارزه با فساد علاوه بر برخورد با متخلفان ، اصلاح بسترهای بروز فساد هم هست افزود:برای پیشگیری از تخلفات اینچنینی در آینده ، با تلاش قاضی جوان دادسرای گرگان بسترهای بروز تخلف بررسی و گزارش آن برای اصلاح سیستم به اداره ثبت اسناد و املاک استان ارسال شد.


http://www.caspiankhabar.com/90694تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96