اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبربازگشت همیشگی سردار ساسانی به سرزمین مادری
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از انتقال قطعی پیکره سنگی سردار ساسانی از استان مازندران به گلستان با موافقت وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.

احمد تجری در گفتگو با  کاسپین خبر  اظهارکرد:پیکره سنگی سردار ساسانی که سال جاری در  موزه  باستان‌شناسی گرگان رونمایی شد، با موافقت وزیر میراث‌فرهنگی،  گردشگری  و صنایع‌دستی و با همکاری میراث‌فرهنگی استان  مازندران  برای همیشه به استان  گلستان  و سرزمین مادریش منتقل شد.

وی یادآور شد:پیکره سنگی سردار ساسانی پس از وقوع سیل در اوایل دهه ۶۰ خورشیدی، توسط مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی در جنگل النگدره گرگان شناسایی و ضبط شد.

تجری خاطرنشان کرد:این اثر پس از کشف در زمانی که هنوز استان گلستان از مازندران جدا نشده بود، به موزه بابل منتقل شد که با تلاش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان، این پیکره برای نمایش به مدت یک ماه به گرگان بازگشت و در ۹ مهر سال جاری در آیینی در موزه باستان‌شناسی گرگان از آن رونمایی شد و در این مدت با استقبال چشمگیر هم استانی‌ها و مسافران و گردشگران همراه بود.

تجری گفت:پس از رایزنی‌ها و تعاملات صورت گرفته با استان مازندران و همچنین با موافقت وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این اثر تاریخی برای همیشه در گلستان باقی‌مانده و در موزه باستان‌شناسی گرگان نگهداری خواهد شد.

وی توضیح داد که در این توافق مقرر شده است تا«در چوبی»متعلق به استان مازندران که در گلستان نگهداری می‌شود به استان مازندران منتقل شود.

تجری گفت:علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده این پیکره سنگی همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۷ به موزه باستان‌شناسی گرگان مراجعه کنند./مهر


http://www.caspiankhabar.com/9057تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96