اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل شیلات گلستان:

بزرگترین مجتمع پرورش خاویار دنیا در گلستان در حال ساخت است
مدیرکل شیلات استان گلستان گفت: بزرگترین مجتمع پرورش خاویار دنیا در گلستان در حال ساخت است.

به گزارش  کاسپین خبر ، سید جواد قدس علوی ظهر دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه  گلستان  اظهارکرد:۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز یک میگو در گلستان اختصاص یافت که نقطه عطفی در مجتمع پرورش میگو بود.

وی افزود:بخش خصوصی دو برابر دولت در زمینه میگو در گلستان سرمایه گذاری کرده و از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون رشد سرمایه گذاری را شاهد بودیم.

علوی بیان کرد:در سال ۹۲ حدود ۳۰۴ تن تولید میگو در گلستان تولید می شد که این رقم در سال ۹۷ به دو هزار و ۵۷۹ تن رسیده و افزایش ۷۵۰ درصدی را شاهد هستیم.

وی ادامه داد:همچنین در سال ۹۲ تنها ۲۵۰ نفر در این زمینه مشغول به فعالیت بودند که این رقم اکنون به هزار و ۲۵۰ شغل افزایش یافته و رشد ۵۰۰ درصدی اشتغال در زمینه میگو اتفاق افتاد.

علوی با بیان این که ۸۰ درصد میگوی گلستان صادر می شود، گفت:در سال ۹۲ صادرات میگو استان یک و نیم میلیون دلار بود که در سال ۹۷ حدود ۱۲ و نیم میلیون دلار ارزآوری برای کشور رقم خورد و رشد ۷۵۰ درصدی را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد:در سال ۹۵، فاز اول مجتمع میگو در زمین چهار هزار هکتاری شروع و فاز دوم هم از دی ماه گذشته آغاز شد.

علوی با بیان این که ۱۵ میلیارد تومان برای انتقال آب دریا به مجتمع هزینه شده است، گفت:فاز دوم در شرایط خوبی قرار دارد.

وی تأکید کرد:با توجه به روند رو به رشد فاز اول نیازمند ۴۵ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت های هستیم.

علوی به لزوم توجه به ایجاد زیرساخت راه و برق در این مجتمع اشاره کرد و افزود:بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان  خاویار ی در دنیا در گلستان با مساحت ۵۰۰ هکتار در دست اجرا بوده که ظرفیت آن چهار هزار تن گوشت خاویاری و ۳۰۰ تن خاویار است./مهر


http://www.caspiankhabar.com/9009تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96