اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرنصب نخستین نیروگاه خورشیدی گلستان در «بقعه دانشمند» گنبدکاووس
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس گفت: نخستین نیروگاه خورشیدی 15 کیلووات گلستان در دهه فجر در «بقعه ملاعلی عطا دانشمند» گنبدکاووس نصب و راه‌اندازی می‌شود.

صالح محبی امروز در گفت و گو با  کاسپین خبر  در  گنبد کاووس اظهار کرد:برای نخستین بار و در راستای استفاده بهینه از انرژی خورشیدی  نیروگاه خورشیدی  15 کیلوواتی در«بقعه ملاعلی عطا دانشمند»واقع در نوار مرزی گنبدکاووس در  دهه فجر  به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود:در نخستین فاز راه‌اندازی این بقعه 150 میلیون تومان هزینه شده است و امید داریم در نوار مرزی بتوانیم از انرژی خورشیدی برای استفاده بهینه انرژی و اشتغالزایی مناطق محروم به نحو مطلوب استفاده کنیم.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس ادامه داد:در شهرستان گنبدکاووس 699 موقوفه وجود دارد که از این تعداد 39 موقوفه منفعتی و 660 موقوفه انتفاعی است.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه اماکن مقدسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امامزادگان قطب فرهنگی شوند و به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در این اماکن با توجه به فرا رسیدن ایام دهه فجر این کارگروه تشکیل شد.
مسئول کارگروه اماکن مقدسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گنبدکاووس گفت:در این کارگروه برنامه‌ریزی شد تا برنامه‌های فرهنگی و قرآنی شهرستان در ایام دهه فجر در امامزاده یحیی بن زید(ع)برگزار شود.
محبی اضافه کرد:در همین راستا برنامه‌هایی مانند محفل انس با قرآن نیروهای نظامی و انتظامی، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نشست بصیرتی و تبیین اهداف انقلاب اسلامی با بانوان و غیره در امامزاده یحیی بن زید(ع)برگزار شده و می‌شود./فارس


http://www.caspiankhabar.com/9001تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96