اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمشاور فرماندهی کل قوا: آمریکا به‌دنبال تاراج منابع خاورمیانه است
مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تحرکات سیاسی - نظامی آمریکا در منطقه گفت: هدف این کشور، سلطه بر نظام‌های سیاسی منطقه و تاراج منابع خاورمیانه است.

 سردار حسین دهقان  شامگاه یکشنبه در گردهمایی خانواده شهدا و ایثارگر گرگان گفت:سیاست‌مدران آمریکایی تلاش می کنند تا بیرق سلطه خود در منطقه را گسترش داده و نظام های  سیاسی  حافظ منافع اقتصادی و سیاسی خود را از نابودی دور کنند.

وی افزود:در رویکرد دولت‌مردان مستکبر، جنبش های مستقل و هم سو با محور مقاومت به عنوان یکی از تهدیدات فراروی رژیم جعلی صهیونیستی باید تضعیف شوند تا امکان رشد و توسعه گروه ها و جنبش های مخالف اسرائیل گرفته شود.  

مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی با اشاره به نقش آفرینی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در تحولات منطقه گفت:ایشان عنصر اصلی مبارزه با استکبار جهانی بود و تمام تئوری های منتسب به ترامپ و نتانیاهو را خنثی کرده و در برهه های مختلف شکست های متوالی را به این عناصر تحمیل کرد.

سردار دهقان افزود:ذلالت سیاستگذاران وابسته به ایالات متحده و اسرائیل بر همگام آشکار بوده و این مسئله باعث شد تا آنها از ناتوانی و ضعف به فکر ترور سردار سلیمانی بیفتند. 

 وی افزود:رویکرد حاکم بر سیاست ماه‌های اخیر آمریکا در منطقه به نوعی ترسیم شده بود که بی‌ثباتی خاورمیانه را به اقدامات ایران گره بزنند و در این مسیر هزینه‌های بسیاری متحمل شدند.

 سردار دهقان افزود:طرح بی دولت سازی کشورهای محور مقاومت همچون عراق و لبنان یکی از این اقدامات بود که بی سرانجام و بدون نتیجه ماند.

وی با اشاره به برخی تحولات داخلی اسرائیل و آمریکا اظهار داشت:یکی از دلایل ترور شهید سلیمانی سرپوش گذاشتن به مشکلات داخلی این دولت ها بود که ترامپ و نتانیاهو تلاش کردند تا مباحثی مانند فساد مالی و استیضاح خود را به حاشیه ببرند.

 وی تاکید کرد: کاسپین خبر  به نماد مکتب مقاومت و الگوی جوانان جبهه مقاومت تبدیل شده و تاریخ شهادت ایشان برچیده شدن.بساط استکبار جهانی از منطقه را شتاب خواهد بخشید.

سردار دهقان با اشاره به دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اظهارداشت:۲۲بهمن نقطه عطف تاریخ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی کشور ایران است که در آن یک نظام وابسته و دست نشانده که برای جامعه تاریکی، فقر و بدبختی را به ارمغان آورده بود، سرنگون شد و  نظامی  برآمده از ارزش های اسلامی و هویت بخش جایگزین آن گردید.

وی با اشاره به پاسخ موشکی ایران در حمله به پایگاه عین الاسد گفت: حمله ایران به بزرگترین پایگاه منطقه ای آمریکا نشان داد که«دوران بزن و در رو» به پایان رسیده است و  این اقدام ایران در تاریخ بی سابقه بود.

در این گردهمایی که در حسینیه عاشقان ثارالله در گرگان برگزار شد از یادگاران ۱۸ خانواده شهید مدافع حرم گلستان تجلیل شد./ایرنا


http://www.caspiankhabar.com/8975تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96