اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبراستاندار گلستان:

مورد مشکوکی ازکرونادرگلستان دیده نشد/نمونه گیری ازدانشجویان خارجی
استاندار گلستان گفت: خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد مشکوکی در استان گزارش نشده است اما به دلیل وجود مرز زمینی اینچه برون و فرودگاه بین المللی گرگان باید اقدامات هوشمندانه باشد.

به گزارش  کاسپین خبر ،  هادی حق شناس  در جلسه شورای سلامت استان با بیان اینکه حسب دستور معاون اول رئیس جمهور و بنا به ضرورت پیشگیری در راستای مقابله با ویروس  کرونا  این جلسه تشکیل شده، اظهارکرد:با توجه به شیوع ویروس کرونا در دنیا، استان گلستان آمادگی کامل را جهت پیشگیری از ورود این ویروس دارد و باید با تهیه نقشه راهی اقدامات لازم توسط دستگاه های اجرایی صورت گیرد.

وی با بیان اهمیت حفظ سلامت و امنیت شهروندان استان، اضافه کرد:افزود:خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد مشکوکی در استان گزارش نشده است اما به دلیل وجود مرز زمینی اینچه برون و فرودگاه بین المللی گرگان باید اقدامات، هوشیارانه و هوشمندانه باشد.

 استاندار  گلستان گفت:دانشگاه ها و حوزه های علمیه استان که دارای دانشجوی خارجی هستند باید دانشجویانی که ظرف مدت دو هفته گذشته از مسافرت بازگشته اند و یا عزم سفر دارند را به  دانشگاه علوم پزشکی  جهت نمونه گیری معرفی کنند.

حق شناس با تاکید بر اینکه مسئله خاصی در حال حاضر در استان وجود ندارد، یادآور شد:صداوسیما می تواند با تهیه فیلم های آموزشی، با مضمون پیشگیری کمک کند.

وی ادامه داد:بسیاری از علائم ویروس کرونا مشابه آنفلوانزا است که خوشبختانه با توجه به اقداماتی که در این زمینه در استان صورت گرفت امیدواریم با همکاری و همراهی همگانی، پیشگیری از بروز این ویروس به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

استاندار گلستان از تمامی دستگاه های اجرایی خواست از اظهار نظر غیرتخصصی در این زمینه پرهیز کنند و خاطرنشان کرد:واحدهای  بهداشت ی و درمانی آمادگی لازم را در راستای مقابله دارند و با همکاری همه دستگاه ها امیدواریم شاهد این بیماری در استان نباشیم./مهر


http://www.caspiankhabar.com/8974تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96