اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبراختصاص بودجه ۵ میلیارد تومانی برای تیم بسکتبال شهرداری گرگان
افزایش بودجه تیم بسکتبال شهرداری گرگان از ۲ و نیم میلیارد تومان به ۵ میلیارد تومان مهم‌ترین و تنها مصوبه یکصد و هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر گرگان بود.

به گزارش  کاسپین خبر  از گرگان، شامگاه شنبه یکصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر در حالی برگزار شد که انتقاداتی از زمان و نحوه برگزاری جلسه متوجه رئیس شورا بود.برخی از اعضا در همان ابتدای جلسه انتقاد خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند و تاکید داشتند بعد از رای‌گیری درباره نخستین لایحه، صحن شورا را ترک خواهند کرد.

نخستین لایحه مطرح شده در این جلسه متمم بودجه سازمان فرهنگی،  ورزشی  و اجتماعی  شهرداری  گرگان به مبلغ 13 میلیارد و 844 میلیون تومان بود که مهم ترین بخش آن به افزایش بودجه تیم  بسکتبال  شهرداری گرگان ارتباط داشت.در لایحه شهرداری، بودجه این تیم از دو و نیم میلیارد تومان به پنج میلیارد تومان افزایش یافته بود.

حسین ربیعی، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه شب رحلت پیامبر(ص)و امام حسن(ع)، زمان مناسبی برای برگزاری جلسه نیست، اظهارداشت:قصد آمدن به جلسه را نداشتم اما چون فضای سنگینی درباره بحث بسکتبال به وجود آمده بود، تصمیم گرفتم در این جلسه حاضر شوم و پس از پایان رای‌گیری درباره این لایحه جلسه را ترک خواهم کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری باید از همه رشته‌های ورزشی و هیئت‌ها حمایت کند، گفت:این حمایت‌ها فقط نباید از بسکتبال باشد و هیچ اشکالی ندارد در کنار میلیاردها تومان پولی که در سال درآمد داریم 5 یا 10 میلیارد تومان آن را به ورزش از جمله بسکتبال اختصاص دهیم.

ابراهیم جرجانی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه شنیده شده حدود 4 میلیارد تومان برای جذب بازیکنان این فصل تیم شهرداری گرگان هزینه شده است، گفت:شهرداری باید بر روی قراردادهایی که با افراد بسته می‌شود نظارت داشته باشد.از طرفی در کنار جذب برخی فوق ستاره‌های چندصد میلیونی باید فکری هم برای پرورش بازیکنان بومی کنیم.

سعید رحیمی، عضو دیگر  شورای شهر  هم با تاکید بر نظارت روی قراردادها ابراز کرد:برخی بازیکنانی که در فصل گذشته برای تیم شهرداری گرگان حتی 5 امتیاز هم نگرفته بودند برای فصل جدید قراردادهایشان 100 درصد افزایش پیدا کرده است.از طرفی حضور مهران شاهین‌طبع، سرمربی تیم ملی بسکتبال به عنوان سرمربی تیم شهرداری گرگان باید به فرصتی برای شناسایی و پرورش استعدادهای بسکتبالی بومی باشد.

وی افزود:باید به کسانی که نام بسکتبال گرگان را بلندآوازه کردند، احترام گذاشت.سال گذشته تیم شهرداری گرگان با یک مربی بومی نائب قهرمان لیگ برتر شد اما عدم مدیریت صحیح سبب شد به راحتی این سرمربی موفق را از دست بدهیم.

رحیمی خاطرنشان کرد:در گرگان فقط بسکتبال مطرح نیست و نباید 45 هیئت ورزشی دیگر نادیده گرفته شوند در حالیکه با 20 درصد بودجه تیم بسکتبال شهرداری گرگان می‌توانند توفیقات بیشتری داشته باشند.

ناصر گرزین، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گرگان با تاکید براینکه حمایت از تیم بسکتبال مطالبه مردمی است، گفت:باید در زمینه استعدادیابی و پرورش بازیکنان بومی برنامه داشته باشیم هرچند این کار یک امر جمعی است.

حمیدرضا آقاملایی، رئیس شورای اسلامی شهر گرگان هم با اشاره به آمادگی تیم بسکتبال شهرداری برای شروع لیگ برتر گفت:در روزهای اخیر تیم بسکتبال شهرداری گرگان 3 بازی تدارکاتی برگزار کرد که در همه بازی‌ها برنده بود.همچنین پری پتی بازیکن فصل گذشته نیز به این تیم پیوست.تیم بسکتبال شهرداری گرگان وضعیت خوبی دارد و امیدواریم لیگ را به خوبی شروع کند.

وی افزود:حمایت از تیم بسکتبال شهرداری گرگان فقط وظیفه مدیریت شهری نیست برای همین مکاتباتی با استاندار و نمایندگان گرگان در مجلس انجام داده‌ایم و منتظر هستیم برای حمایت از این تیم همه پای کار بیایند.

پس از اظهارات اعضای شورا، لایحه متمم بودجه سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری گرگان با تاکید بر افزایش بودجه تیم بسکتبال به رای گذاشته شد که با رای اکثریت اعضا این لایحه به تصویب رسید.

پس از آن نوبت به بررسی لوایح دیگر رسید و به رغم حضور خبرنگاران، شهروندان و اعضای شورا سه تن از اعضا شامل ربیعی، جرجانی و عبداللهی صحن علنی را ترک کردند؛ اینکار سبب شد جلسه شورا از رسمیت بیفتد و نیمه‌تمام بماند./تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/8544تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96