اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرهفت شکارچی متخلف در گنبدکاووس و آزادشهر دستگیر شدند
رییس اداره حفاظت محیط زیست سه شهرستان گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان در شرق استان گلستان اعلام کرد که هفت شکارچی متخلف حیات وحش درحوزه فعالیت این اداره شناسایی و دستگیر شدند.

غلامرضا کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار  کاسپین خبر  اظهار داشت:از این شکارچیان متخلف، دو نفر در آزادشهر و در ارتباط با شکار مرال و شوکا  و پنج نفر هم در مناطق شمالی  گنبد کاووس و در ارتباط با صید پرندگان شکاری شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت:از دو شکارچی متخلف در آزادشهر که با حکم مرجع قضایی و با ورود به منزل دستگیر شدند، سه قبضه اسلحه شکاری و مقدار چهار کیلوگرم گوشت مرال کشف و ضبط شد.

کریمی اضافه کرد:از شکارچیان متخلف صید پرندگان شکاری در مناطق شمالی گنبدکاووس هم که با حکم قضایی و در دو مرحله ورود به منزل دستگیر شدند، ۱۲ قطعه پرنده از گونه کوکر، چهار قطعه کبک و دو قطعه قمری زنده که از آنها به عنوان طعمه استفاده می‌شود، به همراه سه دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شد.

وی بابیان اینکه شکارچیان متخلف با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و پرندگان کشف شده از آنها نیز به طبیعت باز گردانده شدند، تصریح کرد:اداره حفاظت  محیط زیست  گنبدکاووس به دلیل گستردگی حوزه فعالیت و نیز با هدف برخورد با شکارچیان و صیادان متخلف حیات وحش، تفاهم‌نامه همکاری با هنگ مرزی اترک امضا کرده است.

سه شهرستان گنبدکاووس، آزادشهر و  رامیان  در شرق گلستان در مجموع حدود ۵۵۰ هزار نفر جمعیت دارند./ایرنا


http://www.caspiankhabar.com/8462تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96