اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرثبت‌نام ۲۸ هزار زائر گلستانی در سامانه سماح
مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: تاکنون ۲۸ هزار زائر گلستانی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت برای شرکت در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی ثبت‌نام کردند.

سیدعلی میرقاسم‌پور در گفت‌وگو با  کاسپین خبر اظهار کرد:سال گذشته کل اعزام ما از استان  گلستان  به سفر  اربعین ، ۲۱ هزار نفر بوده که امسال آمار ثبت‌نام‌کنندگان تاکنون به ۲۸ هزار نفر رسیده است.

وی بیان کرد:پیش‌بینی می‌کنیم در مدت‌زمان دوهفته‌ای که تا اربعین حسینی باقیمانده، تعداد زائرین گلستانی که به اربعین حسینی مشرف می‌شوند به ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر برسد.

مدیر  حج و زیارت  استان گلستان خاطرنشان کرد:زائران برای نام‌نویسی به نشانی samah.haj.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.افرادی هم که امکان دسترسی به این سایت را ندارند، می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات زیارتی سطح استان در این سامانه ثبت‌نام کنند.

میرقاسم‌پور با اشاره به برداشته شدن هزینه ویزا، تصریح کرد:هزینه ثبت‌نام در سامانه سماح توسط زائرین ۲۲ هزار تومان و توسط دفاتر زیارتی ۲۵ هزار تومان است.این مبلغ صرف امور صدور کارت شناسایی، خدمات درمانی و حوادث زائران می‌شود.

وی گفت:کسانی که قصد تشرف به راهپیمایی اربعین را دارند باید دارای گذرنامه‌ای باشند که حداقل ۶ ماه از زمان اعزام آن‌ها اعتبار داشته باشد.

مدیر حج و زیارت استان گلستان با اشاره به اینکه مرز مهران برای خروج زائرین گلستانی در نظر گرفته‌شده است، اظهار کرد:به زائران توصیه می‌کنیم به‌صورت گروهی ثبت‌نام کنند و به صورت شبه کاروانی اعزام شوند./ایسنا


http://www.caspiankhabar.com/8447تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96