اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرخام‌فروشی نقطه ضعف اقتصاد ایران است
امام جمعه گرگان خام‌فروشی را نقطه ضعف اقتصاد ایران دانست و گفت: در حالی که مقام معظم رهبری خام‎فروشی را منع می‎کنند چرا باید سرمایه خود را به صوت خام بفروشیم تا چند برابر قیمت به ما بفروشند؟

 به گزارش کاسپین خبر از گرگان، آیت‎الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی  نماز جمعه اظهار کرد:خدا هستی مطلق است و خداوندی که حد و اندازه ندارد را نمی توانیم در ذهن خود بگنجانیم و همه عالم جلوه‎های وجود خداوند است.

*رژیم متجاوز آمریکا به دنبال فشار حداکثری بر ایران است

وی ادامه داد:رژیم متجاوز آمریکا به دنبال فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران است تا ملت و نظام مقدس اسلامی تسلیم شود و اهداف خود را به ما تحمیل کنند.

امام جمعه گرگان تأکید کرد:فشار حداکثری نتوانسته دست ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نشانه تسلیم بالا ببرد بلکه با همه فشارها و تلاش‎هایی که در نظام مقدس اسلامی افتاده رشد داشته است‌.

نورمفیدی با بیان اینکه باید بیندیشیم که آیا فشار حداکثری آمریکا بر ایران به نتیجه رسیده است، افزود:اخیراً سازمان توسعه ملل متحد«یونیدو» اعلام کرده رتبه ایران بین کشورهای دنیا و از مجموعه ۱۳۵ کشور در رتبه ۹۵ قرار داشته و طی ۱۶ سال، رتبه ایران ۴۰ پله افزایش یافته و به ۵۸ رسیده است.

وی اضافه کرد:یونیدو بیان کرده اقتصاد ایران از وابستگی به نفت در حال جدا شدن است و این نکته بسیار خوبی است که اقتصاد از نفت در حال جدا شدن است و نقطه ضعفی که برای ایران نام بردند خام فروشی است.

*ضرورت پرهیز از خام‌فروشی

امام جمعه گرگان تصریح کرد:اگر بر روی سنگ معدن کار شود و فرآوری آن صورت بگیرد شاید هر متر مکعب ۵۰ میلیون تومان شود و متأسفانه کشور ما گرفتار خام‎فروشی است.

نورمفیدی با طرح این پرسش که چرا باید نفت را به شکل خام بفروشیم، گفت:به طور قطع باید از خام‎فروشی پرهیز کرد و باید نفت فرآوری شود و سپس آن را بفروشیم‌.

وی یادآور شد:متأسفانه سنگ‎های معدن را از ما خریداری می‎کنند و با چندین برابر قیمت به ما می‎فروشند و این معضل نقطه ضعف اقتصاد ایران است.

امام جمعه گرگان متذکر شد:در حالی که مقام معظم رهبری خام‎فروشی را منع می‎کنند چرا باید سرمایه خود را به صوت خام بفروشیم تا چند برابر قیمت به ما بفروشند؟

نورمفیدی اذعان کرد:یک شیشه عطر با قیمت ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار به فروش می‎رسد و ایده‎ها، کارخانجات و طراحان روی آن کار کردند و ماده اولیه‎ای که شاید به پنج دلار نمی‎رسید را پس از فرآوری چندین برابر قیمت به فروش می‎رسانند.

وی تأکید کرد:باید از ایده‎ها و فکرها استفاده شود تا مواد اولیه پس از فرآوری به بازار جهانی ارسال شود و چندین برابر قیمت فروخته شوند.

*حقوق شهروندی متن دین است

امام جمعه گرگان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جلسه با اعضای خبرگان رهبری به مسأله حقوق عمومی تأکید کردند، بیان کرد:این به معنای آن است که مردم از هر مذهبی که باشند باید بتوانند از حقوق عمومی و شهروندی استفاده کنند.

نورمفیدی ابراز کرد:حقوق شهروندی متن دین ما است و حضرت امیرالمؤمنین(ع)وقتی مالک اشتر را به سمت مصر می‎فرستاد بیان می‎کند دلت از محبت مردم پرباشد و تفاوتی بین آنها نگذارید.

وی افزود:مسأله حقوق عمومی در فرامین مقام معظم رهبری مطرح شده و امیدواریم در قوانین کشور نیز بیشتر دیده شود و این مهم باعث اثرات مثبت در جامعه می‎شود.

امام جمعه گرگان به عملیاتی که طی چند هفته گذشته توسط انصار الله یمن انجام شده اشاره کرد و گفت:در هفته گذشته نیز پهپاد یمنی شرکت آرامکو را بهم ریخت و در حمله اخیر به قسمت نجران عربستان حمله کردند.

نورمفیدی با بیان اینکه در این حمله نظامی یمن تقریباً سه تیپ عربستان‎سعودی منهدم شده است، یادآور شد:یمنی‎ها در این حمله هزاران خودروی نظامی و زرهی را به غنیمت گرفتند و عده زیادی از افسران و فرماندهان و سربازان و حتی از ملیت‎های دیگر را به اسارت بردند.

وی با بیان اینکه در این حمله کیلومترها از جنوب عربستان در اختیار یمنی‎ها قرار گرفته است، افزود:تا دیروز ادعا می‎کردند پهپادها متعلق به ایران بوده امروز که نیروی زمینی انصارالله یمن توانسته عربستان سعودی را شکست بدهد دیگر چه می‎گویند.

امام جمعه گرگان متذکر شد:چند سال از جنگ یمن گذشته و عربستان سعودی به جایی نرسیده است و می‎بینیم که یمن با همه فشارها اقدامات مؤثری داشته و دنیا به این نتیجه می‎رسد که مقاومت در برابر هر قدرتی جواب می‎دهد و شاخصه مقاومت در فلسطین، عراق و..اثرگذار است.

*منشأ اغتشاشات عراق بیرونی است

نورمفیدی به اعتراضات عراق اشاره کرد و افزود:دشمنان می‎خواهند همان اقداماتی که در سوریه اتفاق افتاده را در عراق نیز انجام دهند و به طور قطع عامل این اتفاقات در خارج از عراق است و شکی نداریم که عربستان سعودی و امثال آن پشت این شلوغی‎ها قرار دارند.

وی در بخش دیگر از سخنانش با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اذعان کرد:مسؤولیت نیروی انتظامی در تأمین نظم و امنیت از کوچه‎ها و خیابان‎ها آغاز می‎شود و تا لب مرز ادامه پیدا می‎کند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه نیروی انتظامی برای برقراری امنیت همه جا حضور دارد، افزود:نیروی انتظامی برای ایجاد نظام و امنیت ۱۳ هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز تقدیم کشور کرده است.

نورمفیدی یادآور شد:امنیت و آرامش امروز کشور به راحتی به دست نیامده و ۱۳ هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز گواه این مسأله است و از زحمات نیروی انتظامی تشکر می‎کنیم./فارس


http://www.caspiankhabar.com/8428تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96