اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبربیش از ۱۷۰۰۰ گلستانی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند
مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار گلستانی برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی امسال در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش  کاسپین خبر  از گرگان، سیدعلی میرقاسم پور امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه اعزام مردم استان به پیاده‌روی  اربعین  حسینی اظهارداشت:تاکنون بیش از 17 هزار و 192 نفر  گلستان ی برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی امسال در  سامانه سماح  ثبت‌نام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهلت نام‌نویسی این تعداد 2 برابر شود.

وی افزود:16 موکب استان گلستان در شهر‌های زیارتی عراق و مرز مهران در کشورمان برای خدمات‌رسانی به زائران فعال می‌شوند.

مدیر حج و زیارت  استان گلستان گفت:این موکب‌ها خدمات مختلفی مانند اطلاع‌رسانی، اسکان، تغذیه و خدمات پزشکی ارائه می‌دهند.

میرقاسم پور با اشاره به اعزام نیروها از 7 مهر ماه به  کربلا ی معلی، اظهار کرد:تعداد موکب های استان امسال افزایش یافته و در کربلا، سامرا، نجف و غیره این موکب ها برپا شده است.

مدیر حج و زیارت استان گلستان افزود:از همه متقاضیان اعزام به این سفر معنوی درخواست می‌کنم که سریع‌تر در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و حتما گذرنامه و پاسپورت معتبر باشند و به پیام‌ها و اطلاعیه‌های رسمی توجه داشته باشند.

میرقاسم پور اظهار کرد:براساس هماهنگی‌های انجام شده، زائران می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح و همراه با گذرنامه معتبر(حداقل 3 ماه در زمان اعزام)برای زیارت اربعین امام حسین(ع)وارد کشور عراق شوند.

وی گفت:با توجه به حذف ویزا تعداد زائران افزایش می‌یابد و از زائران درخواست می‌شود تا به صورت گروهی اعزام شوند و از سفر انفرادی خودداری کنند./تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/8410تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96