اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرپیش‌بینی بارش نرمال برای پاییز امسال در گلستان
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی گلستان گفت: میزان بارشها در سطح استان گلستان در پاییز 98 در حد نرمال پیش بینی شده است.

محمدرضا رحمان نیا در گفت و گو با کاسپین خبر اظهار کرد:آخرین الگوهای پیش یابی و پیش بینی فصلی و ماهانه حاکی از آن است که در دوره سه ماهه مهر تا آذر امسال میزان  بارش  در سطح استان نرمال خواهد بود.

وی افزود:در آبان ماه انتظار داریم که بارش ها کمی بیش از نرمال باشد.در آذرماه به غیر از مناطق جنوب غربی که بارشها نرمال خواهد بود، در سایر نقاط کاهش 5 تا 10 میلیمتری بارش را پیش بینی می کنیم اما در مجموع در طول سه ماهه پاییز بارش ها در حد نرمال خواهد بود.

رحمان نیا به پیش بینی دمایی در این مدت هم اشاره کرد و گفت:به لحاظ دمایی برای مهرماه در مناطق جنوب، شرق و مرکز استان افزایش یک تا دو درجه ای دما و سایر مناطق افزایش نیم تا یک درجه ای را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در آبان ماه میانگین دما در سطح استان نرمال پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد:در آذرماه میانگین دما در مناطق مختلف استان بین نیم تا یک درجه افزایش خواهد داشت.

معاون توسعه و پیش بینی  هواشناسی  گلستان در ادامه با اشاره به وضعیت بارندگی در استان، تصریح کرد:در سال زراعی جاری که روزهای پایانی آن را سپری می کنیم، متوسط بارش در استان 710.2 میلیمتر بوده که این میزان نسبت به دوره بلند مدت مشابه 66 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 77 درصد افزایش داشته است.

وی گفت:آزادشهر با 1003.7 میلیمتر، بیشترین بارندگی را در بین شهرستان های استان داشته است./ایسنا


http://www.caspiankhabar.com/8338تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96