اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرزباله‌ها در سایت پسماند دفن نمی‌شوند
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‎های استان گلستان گفت: یکی از معضلات سایت پسماند شهرستان آزادشهردفن زباله‌ها بود که درحال حاضر این اتفاق نمی‌افتد.

سمیعی مدیرعامل سازمان  مدیریت پسماند   شهرداری ‎های استان گلستان در گفت و گو با خبرنگار کاسپین خبر از گرگان، گفت:یکی از معضلات سایت پسماند شهرستان آزادشهر این بود که  زباله ‎ها دفن می‎شود و در حال حاضر دیگر این اتفاق نمی‎افتد و در ورودی سایت پردازش ما مواد با ارزش در زباله‎ها تفکیک می‎شود و مواد آلی آن تبدیل به کود کمپوست می‎شود.


سمیعی ادامه داد:ورودی زباله در این شهرستان ۲۸۰ تن است وبا شرایط فعلی و همچنین موضوع گرانول پلاستیکی که در این سایت دنبال می‎کنیم میزان دفنزباله ما به ۲۵ درصد خواهد رسید.


او گفت:پس از پردازش زباله‎ها نزدیک ۶۰ درصد مواد آلی تبدیل به کود کمپوست می‎شود و تلاش می‌کنیم تا ۷۰ درصد زباله‎های ورودی را با پردازش و کود کمپوست بهره‎برداری کنیم.


او گفت:تمامی فرآیند زباله از صفر تا صد در این سایت فعال است و شیرابه و آردی اف نیز دنبال می‎شود تا دغدغه‎ای مردم شهرستان آزادشهر از بابت این سایت پسماند نداشته باشند.


سمیعی با بیان اینکه تمامی قسمت‎های کارخانه اعم از کود، پردازش و جداسازی فعال هستند، افزود:به دنبال این هستیم که این مکان را به قطب صنعتی زباله تبدیل کنیم وبخش خصوصی در این راستا نیز اقداماتی انجام داده است./باشگاه خبرنگاران جوان


http://www.caspiankhabar.com/8190تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96