اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس فدراسیون کونگ فو خبر داد:

ایران میزبان مسابقات کونگ فو قهرمانی جهان
رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی از میزبانی ایران از مسابقات کونگ فو قهرمانی جهان خبر داد.

به گزارش کاسپین خبر، رضا حیدری بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد:تا کنون دو دوره مسابقات  کونگ فو  قهرمانی آسیا را برگزار کردیم و به دنبال برگزاری نخستین دوره مسابقات کونگ فو قهرمانی جهان به میزبانی ایران هستیم.

وی افزود:این مسابقات پاییز امسال در شهری به غیر از تهران برگزار می‌شود و تا کنون ۱۰۱ کشور برای حضور در آن اعلام امادگی کرده‌و کپی پاسپورت‌ها را هم فرستاده‌اند.

وی ادامه داد:این رقابت‌ها در دو بخش مردان و زنان برگزار خواهد شد و ما باید ۵۰ تا ۶۰ کشور را برای حضور در آن انتخاب کنیم.

رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی با بیان اینکه کونگ فو رشته‌ای ایرانی و با اصالت است، گفت:باید نگاه‌ها به این رشته فراملی باشد و ما به دنبال این هستیم تا برای توسعه و معرفی کونگ فو تائیدیه کشورهای مختلف را اخذ کنیم.

حیدری افزود:باید اعتماد دیگر کشورها را جلب کنیم تا این ورزش در شورای المپیک آسیا ثبت شود و در رقابت‌های ساحلی و سالنی حضور پیدا کند.

وی ادامه داد:کونگ فو در سال‌های نه چندان دور همواره زیر سایه سایر رشته‌های رزمی بوده و حتی مدتی به انجمن تبدیل شد اما در حال حاضر بیشتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد:این ورزش ایرانی باید حمایت شود و خوشبختانه وزارت  ورزش و جوانان  و کمیته ملی المپیک اراده جدی برای حمایت از کونگ فو دارند./مهر


http://www.caspiankhabar.com/8133تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96