اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز یکشنبه سی تیر ماه 1398 / ساعت 03:35:16
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر۲۵ درصد از آب در شبکه‌های فرسوده شهرهای گلستان هدر می‌رود
سرپرست شرکت آب و فاضلاب گلستان با گفت: باتوجه به طول و عمر شبکه باید سالانه بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ کیلومتر از شبکه فرسوده اصلاح و بازسازی شود اما به دلیل محدودیت اعتباری این کار ممکن نیست.

به گزارش کاسپین خبر از گرگان، ابوالفضل رحیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت:طول  شبکه انتقال آب شهری  در استان حدود سه هزار و 400 کیلومتر است که عمر مفید شبکه‌ها بین 20 تا 25 سال است.

وی افزود:برای اینکه ریسک  هدررفت آب  در شبکه‌های فرسوده کاهش پیدا کند باید سالانه 150 تا 160 کیلومتر از شبکه در استان اصلاح و نوسازی شود.

سرپرست شرکت  آب و فاضلاب  استان با اشاره به محدودیت اعتباری در این بخش گفت:در بهترین حالت با اعتبارات تخصیص یافته حتی نیمی از این برنامه را هم نمی‌توان اجرا کرد.

وی بیان داشت:سال گذشته 35 کیلومتر از طول شبکه انتقال آب در استان اصلاح و بازسازی شد.علاوه براین 15 کیلومتر دیگر نیز از محل درآمدهای شرکت اصلاح شده است.

رحیمی با بیان اینکه میزان هدررفت آب در شبکه‌های فرسوده حدود 25 درصد است، خاطرنشان کرد:شبکه انتقال آب در استان هرسال پیرتر و فرسوده‌تر می‌شود و برای اینکه نشت ناشی از فرسودگی را مهار کنیم باید اقدامات دیگری را در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود:برای همین در حال انجام اقدامات اصلاحی و ترمیمی از جمله ایجاد ایستگاه‌های فشارسنجی در همه شهرهای استان، عملیات نشت‌یابی و اصلاح انشعابات فرسوده منازل هستیم.

رحیمی گفت:تلاش می‌کنیم با ایجاد پهنه‌بندی فشاری، فرسودگی شبکه انتقال آب را در شهرها مدیریت کنیم./تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/7702تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96