اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز یکشنبه سی تیر ماه 1398 / ساعت 03:36:59
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبربیماری لکه سفید باعث شد؛

تلفات در سایت پرورش میگوی گمیشان / شیلات گلستان پاسخگو نیست
بنابر اظهار شاهدان عینی بیماری لکه سفید باعث تلفات سنگین در سایت پرورش میگوی گمیشان شده و مسئولان شیلات گلستان در خصوص این تلفات پاسخگوی رسانه‌ها نیستند.

به گزارش کاسپین خبر، بنا بر اظهار شاهدان عینی آلودگی باعث بروز  بیماری لکه سفید  در سایت  پرورش میگو ی  گمیشان  شده و روز گذشته(سه شنبه ۱۸ خرداد) تلفات  سنگینی در قطعه ۳۴ لاین یک ایجاد کرده است.

گفته می‌شود میگو‌های تلف شده در قطعه ۲۰ هکتاری ۳۴ لاین یک صبح چهارشنبه(امروز)با حضور وحید معدنی مدیرکل دفتر امور میگو و آبزیان آب شور شیلات ایران و جمعی از مدیران دامپزشکی و شیلات کشور و استان معدوم شده اند.

گفته می‌شود احتمال سرایت بیماری لکه سفید به کل هزار هکتار از مزارع لاین یک سایت پرورش میگوی گمیشان وجود دارد و تاکنون میلیون‌ها تومان خسارت وارد کرده است.

پیگیری‌های خبرنگاری ها برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص تلفات در سایت پرورش میگو بی نتیجه ماند و مسئولان شیلات گلستان پاسخگو نبوده و یا اظهار بی اطلاعی کردند.

شایان ذکر است؛ بیماری ویروسی لکه سفید در سال ۱۳۹۵ در چوئبده آبادان باعث راکد شدن ۷۰ درصد از سایت پرورش میگو در این شهر شد و گفته می‌شود احتمال سرایت این بیماری به لاین‌های فاز دو و سه سایت پرورش میگوی گمیشان وجود دارد./باشگاه خبرنگاران جوان


http://www.caspiankhabar.com/7697تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96