اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز یکشنبه سی تیر ماه 1398 / ساعت 03:33:56
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبرمدیرکل سابق فرودگاه‎های استان گلستان خبر داد:

ایجاد ‌آشیانه در فرودگاه گرگان/ رشد مسافربری فرودگاه گرگان
آذری گفت: زمین ۳۵ هکتاری از هوانیروز در جنب فرودگاه گرگان در اختیار گرفتیم که می‌توان برای ساخت ‌آشیانه هواپیما استفاده شود.

به گزارش خبرنگارکاسپین خبر از گرگان،« رامین آذری»امروز(سه شنبه 18 تیر)در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل  فرودگاه ‎های استان گلستان اظهار کرد:همکاران ما در فرودگاه‎های استان همراهی داشتند و حاشیه‎ای در استان در مدت 33 ماه گذشته که مدیرکل فرودگاه‎های استان بودم نداشتیم.

مدیرکل سابق فرودگاه‎های استان گلستان ادامه داد:با نصب دستگاه آیرلیس توانستیم میزان دید را از 2 هزار متر به 550 متر برای خلبان کاهش دهیم.

آذری بیان کرد:300 متر به طول باند فرودگاه گرگان افزوده شده و در حال حاضر طول باند فرودگاه گرگان 3 هزار و 300 متر است.

وی با بیان اینکه همه هواپیما‎ها حتی هواپیمای باری می‎تواند در فرودگاه گرگان بنشیند، افزود:13 کیلومتر فیبر نوری در فرودگاه گرگان نصب شده و همچنین 30 کیلومتر برق‎رسانی در حوزه ناوبری و کمک ناوبری اتفاق افتاده است.

مدیرکل سابق فرودگاه‎های استان گلستان با بیان اینکه سیستم روشنایی تمام باند اتفاق افتاده است، یادآور شد:امیدواریم با برنامه‎ریزی انجام شده  ترمینال  جدید گرگان در شهریور به بهره‎برداری برسد و همچنین در هفته دولت شاهد افتتاح پاویون و ساختمان سپاه در فرودگاه گرگان باشیم.

آذری به برخی دیگر از پروژه‎های افتتاح شده فرودگاه گرگان اشاره کرد و گفت:در ابتدای فعالیتم در فرودگاه گرگان در طول هفته 36 پرواز از فرودگاه گرگان داشتیم که در سال ۹۶ به 90 پرواز افزایش یافت.

وی از افزایش 42 درصدی مسافر و 38 درصدی پرواز‎های فرودگاه گرگان در سال ۹۷ خبر داد و خاطرنشان کرد:از نظر رشد پس از استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رتبه سوم را در کشور داشتیم.

مدیرکل سابق فرودگاه‎های استان گلستان یادآور شد:بحث طرح جامع فرودگاه گرگان نیز مصوب شده و فضای 35 هکتاری که در اختیار  هوانیروز  بود به فرودگاه گرگان افزوده شده و امیدواریم بتوانیم آشیانه هواپیما در این اراضی بسازیم.

آذری با بیان اینکه در طول 33 ماه گذشته 12 ماه فرودگاه کلاله فعال بوده است، افزود:ورود رئیس جمهور از فرودگاه کلاله بیانگر ایمنی و کامل بودن این فرودگاه است و شاید مقصد تهران برای این فرودگاه مناسب نیست و استفاده از مسیرهای سیستان و زاهدان برای این فرودگاه مناسب‎تر باشد./شبستان

 


http://www.caspiankhabar.com/7675تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96