اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز یکشنبه سی تیر ماه 1398 / ساعت 03:38:10
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبرمعاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبرداد:

کمبود ۳۵ قلم دارو در گلستان/ لغو صلاحیت فنی ۱۲ داروخانه در سال ۹۷
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان از کمبود ۳۵ قلم دارو و لغو صلاحیت فنی ۱۲ داروخانه خبرداد

به گزارش کاسپین خبر، محمد صلبی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد:نظارت خاص و ویژه بر مراکز درمان  ترک اعتیاد  داریم و در جلسه ای که با دادستانی داشتیم مقرر شد که کنترل و نظارت بیشتری در ورودی های استان مبنی بر ورود متادون صورت گیرد.

وی با بیان اینکه به دلیل برخی از تخلفات ۱۰۶ کسری سهمیه و ۱۱ قطعی سهیمه در برخی از مراکز ترک اعتیاد استان داشتیم، افزود:فروشگاه اطراف ترمینال گرگان جزو مراکزی هستند که در آن خرید و فروش و قاچاق  مواد مخدر  صورت می گیرد.

صلبی افزود:به همراه تعزیرات و نیروی انتظامی بازدیدهای منظمی را از این مراکز انجام می دهیم و از ابتدای سال تاکنون هشت بازدید اتفاق افتاد و ۱۹ پرونده در این راستا تشکیل شد.

وی گفت:به دلیل اینکه احکامی که صادر می شود بازدارنده نیست و سود بالایی نصیب قاچاقچیان می کند آنها دوباره به این کسب و کار برمی گردند.

صلبی اضافه کرد:میزان مصرف مواد مخدر در آقایان چهار برابر خانم ها است و ۱۷ درصد معتادان هم زیر ۱۷ سال سن دارند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ حدود هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای مراکز ام ام تی هزینه شد، از کمبود ۳۵ قلم  دارو  در گلستان خبرداد.

صلبی افزود:داروخانه ها یکی از سالم ترین مراکز ارائه خدمات هستند اما گاهاً تخلفاتی هم در آنها مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲ مورد لغو صلاحیت فنی داروخانه داشتیم، در زمینه قاچاق فرآورده های آرایشی و بهداشتی که ۴۰ درصد محصولات قاچاق را شامل می شوند، گفت:با همکاری مشترک صمت از این مراکز بازدید می کنیم.

صلبی با اشاره به مساعدت دارویی به  بیماران خاص  گفت:۷۰ درصد مساعدت دارویی برای این افراد در نظر گرفته می شود و سال گذشته دو برابر اعتبار سازمان غذا و دارو در این زمینه هزینه کردیم./مهر


http://www.caspiankhabar.com/7665تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96