اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز دوشنبه یک بهمن ماه 1397 / ساعت 08:10:15
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبرخطوط بی‌آرتی در گرگان ایجاد می‌شود
شهردار گرگان گفت: مطالعات ایجاد ۲ خط بی‌آرتی در گرگان در دست انجام بوده و پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای اجرای آن موردنیاز است.

 شهردار گرگان  گفت:مطالعات ایجاد ۲ خط بی‌آرتی در گرگان در دست انجام بوده و پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای اجرای آن موردنیاز است.

به گزارش کاسپین خبر، شامگاه شنبه یکصد و یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان با موضوع بررسی لوایحی از جمله تعیین کرایه حمل بار و مسافر درون شهری، تأمین منابع موردنیاز اجرای خطوط بی‌آر‌تی، مساعدت مالی به هیئت جانبازان و معلولان و غیره برگزار شد.

 

 احمد سالاری ، رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری گرگان درباره تعیین بهای خدمات عمومی حمل و نقل بار درون شهری اظهارداشت:کار تعیین کرایه حمل بار در گرگان و حریم آن برعهده سازمان حمل و نقل شهرداری است.

 

وی افزود:نظام‌مند کردن تعیین بهای خدمات عمومی حمل و نقل بار به استناد ماده 71 قانون شوراها از امسال جزو وظایف سازمان حمل و نقل شهرداری به حساب می‌آید.از سوی دیگر کامیون‌داران نیز مراجعه‌های متعددی به سازمان داشتند و مدعی بودند متولی ندارند.

 

سالاری گفت:برای جلوگیری از اعمال نظرهای شخصی، نرخ بهای خدمات عمومی حمل و نقل بار در گرگان و حومه را ساماندهی کردیم.هرچند ممکن است در ابتدای امر شهروندان نسبت به آن واکنش داشته باشند اما به مرور شرایط بهتر می‌شود.

در این جلسه بهای خدمات عمومی حمل و نقل بار در گرگان و حومه آن(مسافت 20 کیلومتری از شهر)برای خودروهای مختلفی مانند وانت، کامیونت، کامیون‌های 6 تن و 10 تن و غیره براساس تن کیلومتر تعیین شد.

 

تأمین منابع موردنیاز برای اجرای خطوط بی‌‌آرتی در شهر گرگان موضوع دیگری بود که در صحن شورا به آن پرداخته شد.

 

عبدالرضا  دادبود ، شهردار گرگان درباره این لایحه گفت:قانون بودجه 97 به شهرداری‌ها این اجازه را داده است تا برای تأمین مالی پروژه‌های مختلف در قالب اوراق اسلامی و مشارکت اقدام کند.

 

وی با بیان اینکه دولت در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی، مشارکت خوبی با شهرداری‌ها دارد، افزود:برای حمل و نقل انبوه‌بر از جمله بی‌آرتی، ترموا و غیره 50 درصد اصل و سود اوراقی که می‌فروشیم از سوی دولت تضمین می‌شود و نیمی دیگر نیز باید از سوی شهرداری تأمین شود.

 

شهردار گرگان بیان داشت:براساس مطالعات اولیه‌ای که داشتیم 100 میلیارد تومان برای ایجاد خطوط بی‌‌آرتی پیشنهاد دادیم.بعد از پیگیری‌های ما از وزارت کشور قرار شد شهرداری گرگان درخواستی به شورای شهر ارائه دهد و در صورت تصویب شورا و با تأیید معاونت عمرانی استانداری گلستان، مصوبه به وزارت کشور انجام خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه مطالعه ایجاد خطوط بی‌آرتی شهر گرگان در حال انجام است، گفت:حداکثر تا سه‌شنبه هفته جاری برای تصویب لایحه و قرار گرفتن در لیست انتشار اوراق فرصت داریم.اگر مشاور اجرای آن را مورد تأیید قرار دهد از کمک 50 درصدی دولت استفاده خواهیم کرد و در غیر این صورت نیز از ظرفیت انتشار اوراق برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنیم.

 

حسین ربیعی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان درباره این لایحه گفت:در حال حاضر دو مسیر ترمینال-ناهارخوران و جرجان-میدان بسیج مورد بررسی و مطالعه قرار دارد.اما معتقدم اجرای این پروژه با توجه به عرض کم خیابان‌های گرگان امکانپذیر نیست و بهتر است از سایر سیستم‌های حمل و نقل مانند اتوبوس‌های شهری استفاده کنیم.

 

ناصر گرزین، عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان اظهارداشت:به رغم کارهایی که در زمینه حمل و نقل عمومی در شهر انجام شده است، هنوز با مشکل مواجه هستیم.گرگان شرایط خوبی برای ایجاد خطوط بی‌آرتی دارد و باید از این فرصت برای توسعه حمل و نقل عمومی در گرگان بهره بگیریم/تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/7332تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96