اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز دوشنبه یک بهمن ماه 1397 / ساعت 08:12:54
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر۲۰۱ نفر در حوادث جاده‌ای در گلستان جان باختند/ همچنان موتورسواران در صدر جدول مرگ و میر
مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: ۲۰۱ نفر در ۸ ماهه نخست امسال در استان گلستان در تصادفات جان خود را از دست دادند که ۸۸ نفر معادل ۴۴ درصد موتورسواران بودند.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان گلستان گفت:۲۰۱ نفر در ۸ ماهه نخست امسال در استان گلستان در تصادفات جان خود را از دست دادند که ۸۸ نفر معادل ۴۴ درصد موتورسواران بودند.

به گزارش کاسپین خبر،  مهدی میقانی  ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سهم 61 درصدی موتورسواران و عابران پیاده در حوادث جاده‌ای استان، اظهارداشت:201 نفر در 8 ماهه نخست امسال در تصادفات جان خود را از دست دادند که 88 نفر معادل 44 درصد موتورسواران بودند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان افزود:این در حالی است که استان گلستان در سال جاری توانسته با 16 درصد کاهش در تلفات جاده‌ای، رتبه یک کشور را در این زمینه کسب کند.

 

به گفته وی، بسیاری از راکبین موتورسوار را جوانانی با متوسط سن 30 سال تشکیل می دهند که با توجه به شرایط کشاورزی استان باید کاربرد استفاده صحیح از این وسیله نقلیه فراهم شود.

میقانی ادامه داد:بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد که بسیاری از موتورسواران در هنگام رانندگی مشغول ارسال پیامک یا تماس گرفتن هستند که این مساله برای آنان بسیار خطرآفرین می‌شود.

 

وی، افزود:براساس شواهد و تجربیات،استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبین، توجه به هشدارها و علائم ایمنی موجود در راه‌ها و توجه به جلو در هنگام رانندگی برای راکبان بسیار نقش دارد تا رانندگی و عبوری ایمن داشته باشند و لازم است ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و بخصوص خانواده ها به این مسایل حساس‌تر شوند/تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/7321تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96