اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز دوشنبه یک بهمن ماه 1397 / ساعت 08:12:58
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبرصادرات تجهیزات پزشکی ۱۰ برابری، برنامه ریزی وزارت بهداشت
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت برای صادرات ۱۰ برابری تجهیزات پزشکی برنامه ریزی کرد.

 مشاور وزیر  و  مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت  گفت:وزارت بهداشت برای  صادرات  ۱۰ برابری  تجهیزات پزشکی  برنامه ریزی کرد.

 

به گزارش کاسپین خبر  مسایلی  مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت:اندازه بازار تجهیزات پزشکی کشور نسبت به بازار دنیا کمتر از یک درصد است و تولیدکنندگان در صورتی می‌توانند موفق عمل کنند که تولید برای آن‌ها مقرون به صرفه باشد و با رقبای خارجی رقابت کنند.

 

وی ادامه داد:وزارت بهداشت با هماهنگی سایر دستگاه‌ها و تولیدکنندگان کشور صادرات تجهیزات پزشکی از ۲۴ میلیون دلار در سال گذشته را به ۲۴۰ میلیون دلار برنامه ریزی کرده است.

 

مسایلی گفت:اقداماتی که در این زمینه انجام شد توجه به استاندارد‌های بین المللی اتحادیه اروپا و اخذ نشانCEبه صورت الزامی برنامه ریزی شد و همچنین تسهیلات برای تولید کنندگان تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شده که آن‌ها در این چهارچوب بتوانند استاندارد‌های محصولات خود را ارتقا دهند.

 

مسایلی افزود:در نمایشگاه‌های بین المللی دنیا هدفگذاری کردیم و تاکنون در ۳ نمایشگاه بزرگ دنیا تولیدکنندگان ما حضور داشتند و یکی از نکات مهمی که مورد تاکید وزیر بهداشت است الزام افزایش توان علمی و فنی است.

 

وی گفت:قریب به هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور فعالیت می‌کنند که ۵۶۰ تولید کننده در بازار فعالیت دارند که پروانه ساخت وزارت بهداشت را دارند و محصولات خود را در بازار عرضه می‌کنند.

 

مسایلی با بیان اینکه این تولیدکنندگان دانش بنیان هستند افزود:آن‌ها در فرآیند تجاری سازی و اخذ پروانه‌های فنی هستند تا محصولات خود را وارد بازار کنند.

 

وی گفت:افزایش تجهیزات پزشکی در دنیا حدود ۵ درصد است، اما در کشور ما ۹ درصد نسبت به متوسط دنیا گزارش شده است که یکی از پتانسیل‌هایی است که در این زمینه ما با آن مواجه هستیم/باشگاه خبرنگاران جوان

 


http://www.caspiankhabar.com/7314تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96