اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
امروز دوشنبه یک بهمن ماه 1397 / ساعت 08:11:57
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبرمدیرکل امور اقتصادی استانداری گلستان در گفت و گو با کاسپین‌خبر عنوان کرد

از سرنوشت پتروشیمی گلستان و بیش از 47 میلیارد تومان سهام چه خبر؟/ آیا هولدینگ پارسیان گره کور پتروشیمی گلستان را باز می‌کند؟
استاندار گلستان و سه تن از نمایندگان این استان در مجلس با وزیر نفت دیدار و موضوع پتروشیمی را پیگیری کردند. آخرین خبرها از این پروژه سال‌ها بر زمین مانده را بخوانید

استاندار گلستان و سه تن از نمایندگان این استان در مجلس با وزیر نفت دیدار و موضوع پتروشیمی را پیگیری کردند.آخرین خبرها از این پروژه سال‌ها بر زمین مانده را بخوانید.

عباس اغنامی  مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان (که در دیدار با وزیر نفت حاضر بود)‌در گفت و گو با کاسپین‌خبر:

در سال 93 بعد از اینکه قرار شد خصوصی‌سازی رخ دهد پتروشیمی ایران سهامش را در این پروژه واگذار کرد و در عمل پشتوانه اجرایی طرح از بین رفت.

این پروژه برای اجرا به 380 میلیون یورو نیاز داشت در حالی که کل سهامی که مردم خریده‌بودند 47 میلیارد تومان بود.28 میلیارد مردم و مابقی دیگر سهام‌داران عمده.

با بررسی‌های حسابدار بورس مشخص شده که در پتروشیمی گلستان در همان سال‌های آغاز 210 میلیارد تومان هزینه صورت است.

ساخت بیش از 4 هکتار سالن سرپوشیده، آسفالت راه‌های دسترسی، خرید زمین، دریافت لایسنس از شرکت‌های هلندی و آلمانی، عمده موارد هزینه این رقم بوده است.این‌ها سرمایه فعلی پتروشیمی نیز محسوب می‌شوند.

در سفر اخیر وزیر کشور و معاون اقتصادی ایشان به استان موضوع پتروشیمی گلستان بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد حداکثر 3 ماه سرنوشت این موضوع مشخص شود.

همان موقع به سرعت همه مجوزها از جمله محیط زیست، آب، تأمین خوراک و...دوباره تمدید شد.

در طی جلساتی در تهران کارشناسان پتروشیمی به این نتیجه رسیدند که می‌توان بر روی پتروشیمی گلستان سرمایه‌گذاری کرد.

نتیجه این بررسی‌ها توسط وزیر کشور به رییس‌جمهور ارائه شد و آقای روحانی دستور پیگیری این موضوع را داد.

با قیمت فعلی ارز این پروژه 4 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

در نهایت به دو خروجی رسیدیم.یکی اینکه جهاد کشاورزی و تعاون روستایی به عنوان مصرف کننده و تأمین کننده کود در این پروژه سرمایه‌گذاری کند که در حال رایزنی هستیم.

راه دوم رایزنی با هولدینگ‌های نفت و گاز و ورود آن‌ها به این پروژه است که به نظرم گره کور ماجرا را می‌تواند باز کند.

در دیدار با وزیر نفت سرمایه‌گذاری‌های هولدینگ مورد بررسی قرار گرفت.آقای زنگنه ابتدا عقیده داشتند که تولید اوره در داخل صرفه اقتصادی ندارد اما پس از صحبت‌های استاندار و نمایندگان متقاعد شدند و خودشان با هولدینگ پارسیان صحبت کردند که در کوتاه‌ترین زمان و با نظر مساعد، این پروژه بررسی شود.

خواسته ما از وزیر نفت این بود که نتیجه رایزنی با هولدینگ قبل از دهه فجر مشخص شود.


http://www.caspiankhabar.com/7262تبلیغ کانال تلگراماطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96