اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
90 درصد منابع آب زیرزمینی گلستان برداشت شده است/ نسبت به استان‌های کویری همسایه نیز کم‌آب‌تریم!
آبیاری برخی مزارع گرگان با فضولات انسانی/ وقتی برخی از خدا بی‌خبران از فاضلاب به سر زمین لوله‌کشی می‌کنند! + فیلم
جامعه زنان از نبود وزیر زن مکدر شده است/ استانداران در پست‌های مدیریتی از بانوان باتجربه استفاده کنند
برگزاری مسابقه آفرود در منطقه «جهان‌نما» کردکوی منتفی شد/ فراخوانی برای درنوردیدن منطقه‌ای بکر و دیدنی!
ساخت و سازهای گرگان در 3 سال گذشته 70 درصد کاهش داشته‌اند/ یک سوم هزینه تمام شده را پرداختی به دستگاه‌های مختلف تشکیل می‌دهد
سخنان نماینده گرگان و آق‌قلا در دفاع از کلیات کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم/ هزار جریبی: در استان‌های حاشیه‌ای فقر و بیکاری بیداد می‌کند
حاشیه‌های حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر از زبان معاون استاندار گلستان/ مروتی: از همان دقایق اولیه می‌دانستم کسی در معدن زنده نیست
هشدار فرماندار کلاله درباره خطر وقوع سیل در فراغی/ برزگر: سیل در شهر فراغی فاجعه عظیمی ایجاد خواهد کرد
جدیدترین شماره هفته‌نامه کاغذ شیشه‌ای منتشر شد + فایل pdf
امروز سه شنبه چهار مهر ماه 1396 / ساعت 01:38:22مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان

90 درصد منابع آب زیرزمینی گلستان برداشت شده است/ نسبت به استان‌های کویری همسایه نیز کم‌آب‌تریم!
سرانه آب گلستان نسبت به سرانه آب استان‌های کویری همجوار پایین‌تر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت:بیش از ۹۰ درصد از آب‌های زیرزمینی استان برداشت شده و سرانه آب استان نسبت به سرانه آب استان‌های کویری همجوار هم پایین‌تر است.

به گزارش کاسپین‌خبر ، علی نظری ظهر امروز در حاشیه بازدید از  سد نرماب  با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در جمع مسئولان اظهار داشت:سرانه آب استان گلستان در حال حاضر یک‌هزار و 440 مترمکعب است، در صورتی که سرانه آب کشور یک‌هزار و 600 مترمکعب بوده و حتی سرانه آب استان گلستان از برخی استان‌های کویری نیز کمتر است.

وی افزود:با توجه به برداشت‌های غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی,همه امید استان در زمینه تامین آب به ویژه در شرق استان,به بهره‌برداری رسیدن سد نرماب است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گلستان تصریح کرد:به محض اینکه مخزن سد نرماب به پایان برسد,50 درصد آن قابل استفاده بوده و این سد 65 میلیون مترمکعب آب را به عنوان پشتیبان سد وشمگیر از طریق رودخانه به فاصله 100 کیلومتر رهاسازی می‌کند.

وی یادآور شد:4 شهر و 130 روستای محروم شرق استان گلستان که بیشتر آنها در حال حاضر با تانکر آبرسانی می‌شوند، از طریق سد نرماب,تامین آب شرب خواهند شد.

نظری تاکید کرد:پشتیبانی مالی خوبی در سال 95 از این طرح به مبلغ 72 میلیارد تومان شده و 3 هزار و 400 نفر در این زمینه اشتغالزایی شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گلستان گفت:مشکل مهم ما که تا حدودی سبب تاخیر اجرای طرح شده و اولویت کار در حال حاضر است,جابه‌جایی روستاهای جنگلده پایین و جنگلده بالا است که 7 میلیارد تومان برای تملک اراضی روستای جنگلده پایین نیاز است.

نظری اظهار کرد:این سد اکنون بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کل قرارداد آن 373 میلیارد تومان است که سهم کارفرما 317 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

نظری اظهار کرد:رویکرد ما در زمینه استفاده از آب‌های زیرزمینی باید به سمت استفاده از آب‌های سطحی تغییر کند تا بخشی از مشکلات ما رفع شود./تسنیم


http://www.caspiankhabar.com/6989تبلیغ کانال تلگرامتبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96
آتلیه برج عقیل نهایی