اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر
90 درصد منابع آب زیرزمینی گلستان برداشت شده است/ نسبت به استان‌های کویری همسایه نیز کم‌آب‌تریم!
آبیاری برخی مزارع گرگان با فضولات انسانی/ وقتی برخی از خدا بی‌خبران از فاضلاب به سر زمین لوله‌کشی می‌کنند! + فیلم
جامعه زنان از نبود وزیر زن مکدر شده است/ استانداران در پست‌های مدیریتی از بانوان باتجربه استفاده کنند
برگزاری مسابقه آفرود در منطقه «جهان‌نما» کردکوی منتفی شد/ فراخوانی برای درنوردیدن منطقه‌ای بکر و دیدنی!
ساخت و سازهای گرگان در 3 سال گذشته 70 درصد کاهش داشته‌اند/ یک سوم هزینه تمام شده را پرداختی به دستگاه‌های مختلف تشکیل می‌دهد
سخنان نماینده گرگان و آق‌قلا در دفاع از کلیات کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم/ هزار جریبی: در استان‌های حاشیه‌ای فقر و بیکاری بیداد می‌کند
حاشیه‌های حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر از زبان معاون استاندار گلستان/ مروتی: از همان دقایق اولیه می‌دانستم کسی در معدن زنده نیست
هشدار فرماندار کلاله درباره خطر وقوع سیل در فراغی/ برزگر: سیل در شهر فراغی فاجعه عظیمی ایجاد خواهد کرد
جدیدترین شماره هفته‌نامه کاغذ شیشه‌ای منتشر شد + فایل pdf
امروز سه شنبه چهار مهر ماه 1396 / ساعت 01:42:38آتش‌سوزی‌های مشکوک و پیاپی در منطقه بانک شهر گرگان + توضیحات منابع طبیعی شهرستان گرگان
مدتی است برخی مناطق تپه صیاد شیرازی گرگان دچار آتش سوزی پیاپی شده است.

مدتی است برخی مناطق  تپه صیاد شیرازی گرگان  دچار آتش سوزی پیاپی شده و کارشناسان می گویند احتمال  عمدی بودن آتش سوزی  ها برای گسترش زمین های شخصی وجود دارد.

به گزارش کاسپین‌خبر ، از ابتدای فصل گرما تا کنون بخشی از تپه های جنوب غربی گرگان که به تپه«صیادشیرازی»و منطقه« بانک شهر »معروف است بارها دچار آتش سوزی شده است.

این مناطق که به دلیل دسترسی نامناسب و شیب، کمتر مورد استفاده عمومی قرار می گیرند درحالی دچار حریق شده اند که یکی از زمین های پیشنهادی برای الحاق به محدوده شهر گرگان است.

آتش سوزی

آتش سوزی های پیاپی در این مناطق که حضور انسان در آن جا کمتر از سایر نقاط است، این شائبه را ایجاد کرده که برخی اشخاص حقیقی یا حقوقی به دنبال آتش سوزی عمدی در این مناطق هستند.

 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان  در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد:آتش سوزی در تپه های صیاد گرگان به جنگل های آن ناحیه آسیبی نزده است.

محمود کیانپور به احداث ۱۲۰ کیلومترآتش بر در عرصه منابع طبیعی گلستان تا کنون اشاره کرد و افزود:ایجاد آتش بر در حاشیه جنگل یکی از راه های جلوگیری سرایت آتش به جنگل است که در آتش سوزی های تپه های صیاد گرگان نیز آتش برها در جلوگیری از سرایت آتش نقش مهمی داشتند.

آتش سوزی در اراضی شخصی رخ داده است

مدیر اداره منابع طبیعی شهرستان گرگان در گفتگو با خبرنگار مهر، با رد آتش سوزی در عرصه منابع طبیعی اظهار کرد:آتش سوزی اخیر در این منطقه شامل اراضی کشاورزی و شخصی بوده و آسیبی به جنگل های این ناحیه نرسانده است.

محمد امیرخانی گفت:آتش سوزی در تپه های صیاد حدود ساعت سه بعداز ظهر چهارشنبه، آغاز شد که با حضور فوری اکیپ مراقبت و پیشگیری منابع طبیعی گرگان در این منطقه، ظرف مدت نیم ساعت آتش مهار شد.

امیرخانی حریق در ناحیه صیاد را خارج از محدوده اراضی و منابع ملی عنوان و تصریح کرد:آتش سوزی ها در اراضی قطعه بندی شخصی رخ داده است که در گذشته خرید و فروش و قطعه بندی شده است.

وی بیان کرد:در سال ۹۶ تا کنون بیش از ۷۵ مورد عملیات اطفا حریق در شهر گرگان داشتیم که ۴۵ مورد آن در اراضی کشاورزی شخصی و بر اثر بی احتیاطی افراد بوده است.

امیرخانی گفت:شیوع آتش زدن باقی مانده های گندم در گرگان هزینه های جانبی زیادی به ما تحمیل می کند که احداث آتش بر و قرار دادن دیدبان در محل مختلف از جمله این موارد است.

وی هشدار داد:از کشاورزان می خواهیم تا از آتش زدن باقی مانده های گندم در اراضی خود جدا خودداری کنند.

وی گفت: شماره ۱۵۰۴ کانال ارتباطی مردم با منابع طبیعی استان گلستان است و مردم برای پیشگیری و حفاظت از منابع طبیعی به محض مشاهده آثار حریق و یا تخلفی در بحث تخریب و تجاوز و قطع غیر مجاز اراضی جنگلی می توانند با این شماره تماس بگیرند. 


http://www.caspiankhabar.com/6938تبلیغ کانال تلگرامتبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96
آتلیه برج عقیل نهایی